Xenna Balance Junior, 30 saszetek

Marka: XENNA

Wyrób medyczny zawierający polimer z grupy makrogoli, roztwór doustny.

Dostępny
52,49

O produkcie: Xenna Balance Junior, 30 saszetek

100019986

Opis

Wyrób medyczny wspomagający perystaltykę jelit, regulujący częstotliwość wypróżnień i ułatwiający wypróżnienie.

Właściwości

Właściwości fizykochemiczne i działanie makrogoli zależą od ich masy cząsteczkowej, określanej numerem podawanym przy nazwie. Makrogol wykazuje w jelicie działanie osmotyczne, wiąże wodę i powoduje zwiększenie objętości płynów w jelicie oraz rozluźnienie mas kałowych. Zwiększona objętość stolca pobudza motorykę okrężnicy poprzez stymulację nerwowo-mięśniową. Skutkuje to szybkim opróżnieniem jelita grubego i ułatwia wydalenie zmiękczonego stolca. Osmotyczne działanie makrogolu odpowiada za efekt przeczyszczający. Makrogol działa miejscowo w obrębie jelita grubego i nie ulega wchłanianiu. Nie powoduje bólu brzucha ani nagłego parcia.

Skład

Preparat zawiera polimer z grupy makrogoli (inne nazwy polietylenoglikole, PEG, polimery tlenku etylenu) - makrogol 3350.

Jak stosować

Preparat ma postać proszku do przygotowania roztworu doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem.

W okresie stosowania preparatu zaleca się przestrzeganie właściwej diety oraz zapewnienie odpowiedniego nawodnienia organizmu dziecka, zgodnie z zaleceniami lekarza. Preparat powinien być stosowany pod nadzorem lekarza.

Bezpośrednio przed przyjęciem preparatu zawartość saszetki należy mieszając rozpuścić w 62 ml (1/4 szklanki) wody, soku lub herbaty i podać do wypicia.

Jeżeli objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować dłużej niż 2 tygodnie.

Nie stosować preparatu u niemowląt do 6. miesiąca życia.

Dzienne spożycie

Dzieci 6. miesiąca życia – 2. roku życia (masa ciała do 12 kg): 1–2 saszetki (5 g każda) na dobę.

Dzieci 2.–11. roku życia: (masa ciała 12–20 kg): 2–4 saszetki (5 g każda) na dobę.

Dzieci po 11. roku życia: (masa ciała większa niż 20 kg): 2–6 saszetek (5 g każda) na dobę.

Dawkę dobową można przyjmować w kilku dawkach podzielonych. W każdej grupie wiekowej, dawka dobowa powinna być dostosowana indywidualnie, w zależności od reakcji dziecka na leczenie. Nie stosować więcej niż 6 saszetek na dobę.

Przeznaczenie

Preparat stosuje się w leczeniu doraźnych i przewlekłych zaparć; preparat może być stosowany u dzieci od 6. miesiąca życia.

Ostrzeżenia

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu, jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu lub na glikol polietylenowy.

Nie stosować jeżeli występują:
• niedrożność lub podejrzenie niedrożności jelit
• zwężenie jelit
• ból brzucha o nieustalonej przyczynie
• stany zapalne jelit, w tym np. choroba Leśniowskiego i Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, toksyczne rozszerzenie okrężnicy
• perforacja lub zwiększone ryzyko perforacji przewodu pokarmowego.
Nie stosować u niemowląt do 6. miesiąca życia.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, również Xenna Balance Junior może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.

Rzadko mogą wystąpić: nudności, wzdęcia, ból brzucha, burczenie w brzuchu, lekkie biegunki, zwłaszcza na początku stosowania. Rzadko możliwe skórne reakcje alergiczne (wysypki, pokrzywki, świąd), a także obrzęk naczynioruchowy oraz reakcje anafilaktyczne, w tym duszność, trudności w oddychaniu i wstrząs anafilaktyczny.

Waga

Masa netto: 150 g

Dystrybutor

USP ZDROWIE SP. Z O.O.

Producent

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.