Xenna

  (9)

Xenna oferuje skuteczne, naturalne sposoby na zaparcia. Jej produkty mają bezpieczne, ziołowe składy, które nie obciążają organizmu. Dostępne są zarówno rozwiązania na doraźne, jak i przewlekłe zaparcia. Zobacz produkty marki Xenna w naszej aptece!

Sortuj według

Produkty w ofercie marki Xenna

Xenna Extra Comfort tabletki dojelitowe jest naturalnym lekiem w tabletkach na doraźne zaparcia. Jego substancją czynną są sennozydy z owoców krzewu Senna angustifoli. Składnik uwalnia się w jelicie – miejscu wystąpienia problemu. Oferowane przez markę Xenna tabletki sprawdzają się w każdej sytuacji – w domu, w pracy czy w podróży. Mogą stosować je dorośli oraz młodzież powyżej 12. roku życia.

Alternatywą dla tabletek jest produkowana przez firmę Xenna herbata. Naturalny lek ma postać saszetek z suszonymi liśćmi senesu do zaparzania. Sennozydy obecne w roślinie są przekształcane przez bakterie jelitowe w aktywny metabolit pobudzający perystaltykę jelit i skracający czas pasażu treści jelitowej. Substancje powodują także gromadzenie się wody w świetle jelita dla ułatwienia wypróżniania. Xenna Balance saszetki to wyrób medyczny sprawdzający się w leczeniu przewlekłych zaparć. Przywraca nawodnienie mas kałowych, pobudza ruchy jelit i poprawia ich pracę, co reguluje częstotliwość wypróżnień. Dzięki elektrolitom preparat zapobiega utracie wody i ważnych mikroelementów przy długotrwałym stosowaniu środków na zaparcia.

Xenna dla dzieci – jaki lek wybrać?

Xenna Balance Junior proszek w saszetkach jest produktem przeciwzaparciowym dla dzieci. Naturalnie reguluje pracę jelit. Substancją czynną obecną w preparacie Xenna Junior jest makrogol 3350 – bezpieczny środek zalecany w terapii zaparć u najmłodszych. Produkt ma postać proszku do sporządzenia roztworu o smaku pomarańczowym. Xenna dla dzieci zmiękcza stolec i ułatwia wypróżniania. Można stosować ją od 6 miesiąca życia. Co ważne, wszystkie produkty marki Xenna mają przystępną cenę, dlatego ich zakup nie wymaga ponoszenia dużych wydatków.