Xenna Balance Junior, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek

Marka: XENNA

Saszetki do sporządzenia roztworu regulującego pracę jelit dziecka.

Dostępny
30,89

Klienci kupili również

O produkcie: Xenna Balance Junior, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek

100010935

Opis

Xenna Balance Junior to proszek w saszetkach do sporządzania roztworu doustnego, który w naturalny sposób reguluje pracę jelit dziecka.

Właściwości

Xenna Balance Junior to wyrób medyczny, który według Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii i Żywienia Dzieci ESPGHAN jest środkiem numer 1 w terapii zaparć u najmłodszych*. Jego składnikiem czynnym jest Makrogol 3350. Pomaga on w bezpieczny sposób regulować rytm wypróżnień oraz wspomaga terapię zaparć.

Ten składnik aktywny znalazł się w Xenna Balance Junior ze względu na swoje właściwości dotyczące wiązania wody. Łączy się on z jej cząsteczkami poprzez wiązania wodorowe. Makrogol 3350 to długołańcuchowy polimer, który ani nie jest wchłaniany do organizmu w przewodzie pokarmowym, ani nie ulega fermentacji w jelitach. Pozostaje w nich, przez co wspomaga zwiększenie ilości płynów. Woda znajdująca się w jelitach pomaga rozrzedzić i rozpuścić zalegającą tam masę kałową oraz uporać się z zaparciami.

Makrogol 3350 wykorzystano do opracowania formuły Xenna Balance Junior, gdyż jest dobrze tolerowany przez organizm dziecka. Do tej pory nie odnotowano żadnych działań niepożądanych w przypadku stosowania wyrobu medycznego w ilościach zalecanych przez producenta**. Po jego spożyciu nie występują skurcze i bóle brzucha oraz uczucie nagłego parcia na stolec.

Jak działa Xenna Balance Junior?

W Xenna Balance Junior znajduje się makrogol 3350, który nie podrażnia błony śluzowej przewodu pokarmowego i który jest wydalany wraz kałem. Wspomaga on zwiększenie objętości płynów w okrężnicy, co skutkuje również jej stymulacją nerwowo-mięśniową. Pomaga to przyczynić się do łatwiejszego wydalania kału i uporania się z zaparciami.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Xenna Balance Junior?

Zgodnie z zaleceniami producenta Xenna Balance Junior tego wyrobu medycznego nie można podawać dzieciom, u których stwierdzono zwężenie lub perforację jelita, a także najmłodszym cierpiącym na nieswoiste zapalenie jelit (np. chorobę Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita).

Od jakiego wieku można podawać dzieciom Xenna Balance Junior?

Xenna Balance Junior można podawać dzieciom, które ukończyły 6. miesiąc życia.

* https://www.xenna.pl/produkty/xenna-balance-junior/

** https://www.xenna.pl/wp-content/uploads/2022/08/24022021_XenBalJun_leaf_.pdf


Skład

Substancja aktywna: makrogol 3350

Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sacharynian sodu


Jak stosować

Zawartość saszetki należy rozpuścić w ¼ szklanki wody, soku lub herbaty (62,5 ml) i dobrze wymieszać, a następnie wypić.

Dzienne spożycie

Dawkowanie:
Dzieci od 6 miesiąca życia do 2 lat (o masie ciała do 12 kg) 1-2 saszetki dziennie
Dzieci od 2 do 11 roku życia (o masie ciała 12 – 20 kg) 2-4 saszetki dziennie
Dzieci > 11 roku życia (o masie ciała > 20 kg) 2-6 saszetek dziennie

Dawkę dobowa można podzielić i przyjmować w kilku porcjach w ciągu dnia. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji na leczenie. Zazwyczaj, maksymalna dawka dobowa nie przekracza 6 saszetek.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny Xenna Balance Junior jest wskazany do leczenia doraźnych i przewlekłych zaparć u dzieci od 6. miesiąca życia.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci. Przechowywać w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu. Nie stosować po upływie terminu ważności. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Waga

70 g netto

Dystrybutor

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa
Polska


Producent

SIIT
Via Ariosto 50/60
Trezzano sul Naviglio - Milano, Włochy

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.