Xylogel Hydro, żel do nosa, 10 g

Wyrób medyczny – żel do nosa z substancją nawilżającą błonę śluzową.

Dostępny
11,52

Klienci kupili również

O produkcie: Xylogel Hydro, żel do nosa, 10 g

100006094

Opis

Xylogel hydro Żel do nosa to wyrób medyczny zawierający połączenie substancji nawilżających.

Właściwości

Xylogel Hydro to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w przypadku przesuszonej śluzówki nosowej. Jest to bezzapachowy, przezroczysty żel, którego formułę oparto na składnikach nawilżających – glicerolu i hydroksyetylocelulozie. Pomagają one łagodzić uczucie suchości i podrażnienia w nosie oraz zapobiegać wysychaniu jego błony śluzowej. Te składniki nawilżające wspierają również prawidłowe funkcje śluzówki nosa, do których należą m.in. ochrona przed szkodliwymi substancjami, drobnoustrojami i bakteriami. Dzięki temu wspomagają one również odporność organizmu oraz obronę przed infekcjami.

Po zastosowaniu Xylogel Hydro we wnętrzu nosa tworzy się równomierna warstwa ochronna. Utrzymuje się ona na powierzchni błony śluzowej, nie powodując jednocześnie zaburzeń funkcjonowania aparatu śluzowo-rzęskowego. Natomiast żelowa konsystencja Xylogel Hydro sprawia, ż pozostaje on w nosie i nie spływa do gardła.

Jest to wyrób medyczny bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Można go stosować również w przypadku powstawania strupów w jamie nosowej. Jedno opakowanie Xylogel Hydro powinno być używane tylko przez jedną osobę. Natomiast jego zawartość należy zużyć w ciągu 12 tygodni od otwarcia wyrobu.

Jak działa Xylogel Hydro?

W tym żelu do nosa znajdują się hydroksyetyloceluloza i glicerol, które mają zdolność do wiązania wody. Pokrywają wnętrze jamy nosowej i przylegają do jej śluzówki. Pomagają zapobiegać utracie przez nią wody i utrzymać jej odpowiednie nawilżenie.  

Jak stosować Xylogel Hydro?

Aby sucha śluzówka nosa została dobrze nawilżona, to przed pierwszym użyciem Xylogel Hydro tuż po zdjęciu nasadki opakowania kilkukrotnie naciśnij dozownik – aż pojawi się żel. Następnie ustaw buteleczkę w pozycji pionowej. Jej końcówkę wsadź do dziurki nosa i zaaplikuj preparat.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Xylogel Hydro?

Nie mogą go używać osoby, u których stwierdzono uczulenie na chlorek benzalkoniowy – w ich przypadku żel ten może spowodować podrażnienie błony śluzowej nosa.

Czy Xylogel Hydro ma skutki uboczne?

Zgodnie z informacją od producenta nie ma doniesień o działaniach niepożądanych po zastosowaniu tego wyrobu medycznego*.

* https://www.xylogel.pl/assets/leaflet/ulotka_xylogel_hydro.pdf


Skład

Glicerol, hydroksyetyloceluloza, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, sodu chlorek, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek-roztwór, woda oczyszczona.

Jak stosować

Należy stosować 2-4 razy dziennie po 1-2 dawki żelu do każdego otworu nosowego.
Czas stosowania wyrobu medycznego Xylogel hydro zależy od utrzymywania się dolegliwości, jednakże nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

Przeznaczenie

Xylogel hydro działa nawilżająco oraz łagodzi uczucie suchości błony śluzowej nosa wywołane przez:
- suchy nieżyt nosa, infekcje,
- zbyt suche powietrze pomieszczeń spowodowane centralnym ogrzewaniem lub klimatyzacją,
- wysoką lub niską temperaturę otoczenia,
- dym papierosowy i inne zanieczyszczenia powietrza,
- stosowanie leków, które powodują wysuszanie błony śluzowej nosa i uszkadzają nabłonek błony śluzowej.

Ostrzeżenia

To jest wyrób medyczny Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą

Możliwe skutki uboczne

Xylogel hydro zawiera chlorek benzalkoniowy jako środek konserwujący - u niektórych osób ze skłonnością do uczuleń może spowodować podrażnienie błony śluzowej nosa.

Waga

10 g

Dystrybutor

Polfa Warszawa S.A., ul. Karolkowa 22/24, 01-207 Warszawa

Producent

Polfa Warszawa S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.