Zdrovit Skurcz Plus, suplement diety, 56 tabletek

Marka: ZDROVIT

Suplement diety zawiera magnez, wit. B6, wit. D, ruszczyk kolczasty.

Dostępny
14,39

Klienci kupili również

O produkcie: Zdrovit Skurcz Plus, suplement diety, 56 tabletek

100011771

Opis

Suplement diety, którego składniki:
  • zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia
  • pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni
  • przyczyniają się do prawidłowego krążenia w kończynach dolnych i uczucia lekkości w nogach

Właściwości

Suplement diety Zdrovit Skurcz Plus zawiera witaminę D, B6, magnez oraz potas, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania układu nerwowego i mięśniowego. Skład dodatkowo rozszerzono o ekstrakt z Ruscus aculeatus L. Właściwości ruszczyka kolczastego – tak brzmi polska nazwa zioła – są znane i doceniane już od średniowiecza. Współcześnie roślina jest stosowana nie tylko w medycynie, ale także w kosmetologii.

Zdrovit Skurcz Plus jest przeznaczony dla osób dorosłych. Składniki zawarte w preparacie wykazują korzystny wpływ na pracę mięśni, przeciwdziałają powstawaniu nieprzyjemnych skurczów, zapewniają uczucie lekkości nóg. Zdrovit Skurcz Plus to preparat magnezowy o specjalnie skomponowanym składzie i odpowiednio zbilansowanej zawartości poszczególnych witamin i minerałów, dostosowanej do potrzeb osób zabieganych i przepracowanych, sportowców, odczuwających przewlekły stres.

Jak działa Zdrovit Skurcz Plus?

Zdrovit Skurcz Plus jest suplementem, który dostarcza do codziennej diety składniki o dobroczynnym wpływie na zdrowie. Magnez i potas wspomagają zachowanie równowagi elektrolitowej, warunkują właściwą pracę mięśni i układu nerwowego. Magnez zmniejsza uczucie znużenia i zmęczenia. Jego niedobór objawia się drżeniem i skurczami mięśni. Witamina B6 odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego, znosi zmęczenie. Witamina E jest dobrze znanym antyoksydantem, który chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Ekstrakt z ruszczyka wpływa na właściwe krążenie w kończynach dolnych.

Jak stosować Zdrovit Skurcz Plus?

Zdrovit Skurcz Plus ma postać tabletek, które należy przyjąć w całości i popić odpowiednią ilością wody. Zalecana dzienna dawka wynosi 1 do 2 tabletek połkniętych w 1 dawce. Można je przyjąć o dowolnej porze dnia, niezależnie od posiłku.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Zdrovit Skurcz Plus?

Zdrovit Skurcz Plus nie jest przeznaczony dla dzieci oraz młodzieży poniżej 18. r.ż. Ze względu na zawartość ruszczyka kolczastego nie powinny go przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Wyciąg z ruszczyka nie jest zalecany również dla chorych na nadciśnienie tętnicze oraz dla osób z przerostem prostaty. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik.

Z czym nie łączyć Zdrovit Skurcz Plus?

Preparatu nie należy łączyć z innymi suplementami diety, które zawierają te same witaminy i minerały. Nadmierna podaż substancji odżywczych może mieć negatywne skutki zdrowotne.


Tabela

Składniki 1 tabletka % RWS* 2 tabletki % RWS*
Ekstrakt z ruszczyka kolczastego 75 mg --- 150 mg ---
(ruskogenina) (3,75 mg) (7,5 mg)
Witamina D 25 µg (1000 j.m.) 500% 50 µg (2000 j.m.) 1000%
Witamina B6 1 mg 71% 2 mg 142%
Magnez 187,5 mg 50% 375 mg 100%
Potas 150 mg 8% 300 mg 16%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składniki: Chlorek potasu, tlenek magnezu, substancja wypełniająca: mikrokrystaliczna celuloza, ekstrakt z ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus L.), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), cholekalcyferol (witamina D), otoczka (substancje zagęszczające: hydroksypropylometyloceluloza i hydroksypropyloceluloza, substancja wiążąca: talk, barwnik: E171).

Jak stosować

Doustnie, tabletki popić szklanką wody.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 tabletki dziennie.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat jest suplementem diety, nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w suchym miejscu. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

NATUR PRODUKT PHARMA
Podstoczysko 30
Ostrów Mazowiecka

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.