Kremy i maści na rozstępy - Olejki i balsamy na cellulit

  (52)
Sortuj według
Cellulit i rozstępy

Cellulit i rozstępy

Rozstępy pojawiają się zwykle w wyniku silnego rozciągnięcia skóry, której elastyczność została nadwyrężona lub nie była wystarczająca. Najczęściej rozstępy występują u kobiet w ciąży lub w sytuacjach, gdy w szybkim tempie nastąpił duży wzrost masy ciała. W wyniku naprężenia skóry, zaczyna ona miejscowo pękać, a na jej powierzchni powstają nieestetyczne wgłębienia przypominające blizny. Kiedy chcesz pozbyć się nieestetycznych blizn, możesz skorzystać z produktów takich, jak oliwka na rozstępy czy balsam na rozstępy. Skuteczność używanych preparatów odczujesz i zauważysz dzięki ich regularnemu stosowaniu.


Co na rozstępy warto zastosować?

Zanim zdecydujesz się na konkretny preparat na rozstępy, warto, abyś wiedziała, czym one tak właściwie są. Rozstępy bowiem to nic innego jak podłużne pasma na ciele. Wyróżnia się kilka etapów formowania rozstępów. Z początku nie muszą nawet być bardzo widoczne, jednak jeżeli zauważysz ich oznaki, zastosuj dobrej jakości kosmetyki na rozstępy. Dopiero wraz z upływem czasu stają się coraz ciemniejsze, a na końcu - zupełnie blade. Odpowiednio dobrane preparaty pomagają pozbyć się w dużym stopniu widocznych skutków rozciągania skóry. Wiele kobiet wybiera dermokosmetyk Elancyl na rozstępy. Te nieestetyczne zmiany na skórze występują u kobiet zwłaszcza w obrębie ud, brzucha, pośladków i piersi, a nawet pod kolanami. Najczęściej pojawiają się w trakcie ciąży, kiedy brzuch mocno się powiększa. Pojawienie się rozstępów wiąże się jednak również ze wzrostem wagi, na przykład poprzez zaniedbania ruchowe i żywieniowe.

Ogromny wpływ na powstawanie rozstępów mają znajdujące się w ciele hormony i mogą być odpowiedzialne za zmiany w cząsteczkach włókien kolagenowych, a przez to elastyczność skóry ulega znacznemu zmniejszeniu. Przyczyną powstawania rozstępów są także skoki wagi na przestrzeni krótkiego okresu a wraz z nimi - mikrouszkodzenia zachodzące w skórze. Wówczas dobry krem na rozstępy może spowodować zahamowanie zmian i w dużym stopniu również ich zniwelowanie.

Rozstępy nie są wyłącznie problemem kobiet w ciąży oraz ludzi z bardzo dużym stopniem nadwagi. W przypadku osób, które czynnie uprawiają sport pojawienie się rozstępów również jest bardzo możliwe. U nich jednak występują w innych partiach ciała: w okolicy ramion, wewnętrznej strony ud oraz klatki piersiowej. Odpowiednio dobrane serum na rozstępy dzięki swojej skoncentrowanej formie pomaga walczyć z pojawianiem się co raz to nowych uszkodzeń na skórze. Balsam na rozstępy możesz także stosować prewencyjnie, w celu zapobiegania pojawianiu się rozstępów, jeżeli Twoja skóra wykazuje takie tendencje.


Co na cellulit możesz zaradzić?

Przyjęło się, że cellulit jest domeną zwłaszcza ludzi otyłych. Nie musi to koniecznie być prawdą, ponieważ jest on zazwyczaj efektem wahań hormonalnych. Wysoki poziom estrogenu sprawia, że przepuszczalność naczyń transportujących limfę oraz krew zostaje znacznie zwiększona. To powoduje podskórne obrzęki, które następnie mogą przemienić się w cellulit – zanim jednak on wystąpi na Twoim ciele, zastosuj dobry krem na cellulit lub inne skuteczne preparaty na cellulit.

Jeżeli cellulitowi towarzyszy nadwaga, taki stan świadczy o chorobowym charakterze. Oznaką tego są widoczne grudki, czyli komórki, które wypełnia tłuszcz. Mogą powodować kłopoty z krążeniem krwi oraz innej materii poprzez nacisk na naczynia krwionośne – to skutkuje zatrzymywaniem wody oraz substancji toksycznych pod skórą. Stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych wraz z ćwiczeniami i dobrą, zdrową dietą może pomóc w pozbyciu się cellulitu.

Aby zapobiegać występowaniu rozstępów i cellulitu, zwłaszcza w czasie ciąży, możesz wspomóc swoją skórę dzięki odpowiedniej profilaktyce. Pomogą Ci w tym dostępne w naszej aptece preparaty takie, jak kremy i maści na rozstępy w ciąży. Stosowanie ich już od pierwszych tygodni sprawi, że Twoja skóra będzie bardziej nawilżona i elastyczna, dzięki czemu ryzyko wystąpienia rozstępów lub cellulitu zostanie zminimalizowane.

Przywracaniu skórze dawnego wyglądu służą z kolei preparaty zmniejszające cellulit i wygładzające rozstępy. W naszej aptece znajdziesz m.in.:

  • kosmetyki na cellulit (m.in. krem na cellulit, balsam na cellulit),
  • krem na rozstępy,
  • maść na cellulit,
  • tabletki na cellulit,
  • maść na rozstępy

oraz kosmetyki w formie olejków takie, jak olejek na rozstępy czy olejek na cellulit.

Pamiętaj jednak, że zarówno w ciąży, jak i w czasie karmienia piersią, stosowanie kosmetyków powinno być rozważne. Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu jakiegokolwiek z produktów na rozstępy i cellulit upewnij się, że są one odpowiednie dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, a jeśli masz jakiekolwiek inne wątpliwości – skonsultuj się z lekarzem.

Marki powiązane z kategorią: Cellulit i rozstępy