Leki na łysienie

  (30)

Problemy z wypadaniem włosów u mężczyzn mogą zacząć się już w wieku 16-18 lat! Tworzące się zakola czy łysina z tyłu głowy często jest problemem, z którym panowie nie potrafią sobie poradzić. Wpływa to na ich samoocenę oraz pewność siebie. Czy istnieje dobry lek na porost włosów dla mężczyzn?

Sortuj według
Łysienie

Łysienie

Łysienie u mężczyzn — co robić, by temu zaradzić?

Łysienie u mężczyzn zależy od uwarunkowań genetycznych, diety oraz codziennych nawyków. Dlatego warto zastanowić się, co na wypadanie włosów u mężczyzn działa najlepiej.

Przede wszystkim jest to zdrowa dieta, bogata w witaminy odpowiedzialne za mocną budowę włosa. Stres, pośpiech i nieustanny brak czasu mają bardzo negatywny wpływ na cały organizm, w tym również na to, jak wyglądają Twoje włosy oraz skóra. Czasem jednak tryb życia nie pozwala na wprowadzenie dużych zmian żywieniowych lub całkowite wykluczenie czynników stresogennych. Wtedy warto sięgnąć po tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn, które co prawda nie zastąpią zdrowych nawyków, ale mogą spowolnić proces łysienia.

Łysienie androgenowe i łysienie plackowate

Mężczyzn najczęściej dotyka łysienie androgenowe albo plackowate. W pierwszym przypadku włosy wypadają w okolicy czoła i skroni. Problem powodują hormony (androgeny — stąd nazwa) oraz przekształcanie się testosteronu w dilhydrotestosteron. Lek na wypadanie włosów dla mężczyzn z łysieniem androgenowym zazwyczaj zawiera substancje aktywne hamujące tę przemianę.

Łysienie plackowate prawdopodobnie ma związek z chorobami autoimmunologicznymi. Z tego powodu same tabletki na włosy dla mężczyzn mogą pomóc, choć niekoniecznie trafią w bezpośrednią przyczynę problemu.

Co na wypadanie włosów u mężczyzn?

Trycholog, czyli specjalista od zdrowia włosów, z pewnością dobierze odpowiedni lek na wypadanie włosów dla mężczyzn. Zanim podejmiesz samodzielne próby walki z łysieniem, warto się do niego udać. Co na wypadanie włosów u mężczyzn może przepisać lekarz? W pierwszej kolejności pewnie zaleci szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn albo tabletki na porost włosów dla mężczyzn z witaminami i innymi składnikami aktywnymi. Obydwa rodzaje preparatów wzmocnią cebulki i przyspieszą odbudowę kosmyków.

Lek na porost włosów dla mężczyzn

Tabletki na włosy dla mężczyzn z finasterydem i dutasterydem regulują wydzielanie dihydrotestosteronu i hamują wypadanie włosów na czubku głowy. Takie preparaty są polecane szczególnie panom z łysieniem androgenowym. Z kolei tabletki na porost włosów dla mężczyzn zawierające amineksil i minoksidil wydłużają fazę wzrostu i spoczynku, a skracają fazę wypadania, co przeciwdziała nadmiernej utracie włosów. Powinny być stosowane przed 40. rokiem życia. A w suplementach witaminowych na włosy znajdziesz m.in. witaminę B7 oraz witaminę A. Wspomagają one leczenie oraz utrzymanie odpowiedniej gęstości włosów. 

Tabletki na porost włosów dla mężczyzn

Pamiętaj, że lek na porost włosów dla mężczyzn nie zadziała natychmiast. Na efekty działania regularnie zażywanej tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn trzeba poczekać około 4 miesiące.