Reduktory tłuszczu

  (12)
Sortuj według
Reduktory tłuszczu

Reduktory tłuszczu

Spalacze tłuszczu –  jak działają na proces odchudzania?


Nadwaga i otyłość to poważne problemy, z którymi zmaga się coraz więcej Polaków. Najnowsze badania wskazują, że osoby z nadwagą i otyłością stanowią łącznie ponad 53% populacji osób powyżej 15. roku życia. Te liczby niestety nadal rosną. Podstawową przyczyną problemów z masą ciała jest zachwianie równowagi energetycznej spowodowane przyjmowaniem większej ilości kalorii, niż zużywa organizm. Sprzyja temu głównie siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz spożywanie wysoko przetworzonych produktów spożywczych zawierających dużą ilość cukru. Powszechność problemów zdrowotnych związanych ze zbyt wysoką masą ciała spowodowała, że otyłość traktowana jest obecnie jako odrębna jednostka chorobowa, która odpowiada za około 10% zgonów w Europie.

Otyłość sama w sobie nie jest groźna, jednak fakt, że niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, przyczynia się do tego, że traktowana jest jako poważna choroba. Nadwaga może prowadzić do takich powikłań jak miażdżyca, nadciśnienie, czy zawał. Wpływa także na schorzenia stawów i kości, co w efekcie może prowadzić do trudności związanych z poruszaniem się. Jednak powszechnie dostępne spalacze tłuszczu dedykowane są nie tylko osobom borykającym się ze sporą nadwagą i otyłością. Wbrew pozorom to właśnie osoby o mniejszej wadze, które pragną zrzucić jedynie kilka, a nie kilkadziesiąt kilogramów, mają największy problem ze skutecznym odchudzaniem.

Paradoksalnie łatwiej jest schudnąć osobie otyłej niż osobie z lekką nadwagą. Dlatego często to właśnie te osoby sięgają po tabletki na spalanie tłuszczu lub inne suplementy przyspieszające ten proces. Bez względu na to, czy walczysz z poważną nadwagą, czy chcesz jedynie zrzucić kilka kilogramów, zanim zdecydujesz się na tabletki spalające tłuszcz, pamiętaj, że suplementy są jedynie dodatkiem do zbilansowanej diety oraz programu ćwiczeń, które powinny być podstawą zdrowego i zrównoważonego odchudzania.


Tabletki na spalanie tkanki tłuszczowej


Osoby, chcące poradzić sobie ze zbyt dużą wagą, często sięgają po dostępne w aptece spalacze tłuszczu. Opinie na temat tych suplementów są zróżnicowane, podobnie zresztą, jak w przypadku każdego innego suplementu diety. Podstawą rozsądnego stosowania preparatów tego rodzaju jest świadomość, że są one jedynie dodatkiem do zdrowego trybu życia. Nawet najlepszy spalacz tłuszczu nie poradzi sobie z nadwagą, jeśli nie dodasz do niego codziennych nawyków wprowadzających ruch i odpowiednią dietę. Jeśli decydujesz się na spalacze tłuszczu, apteka jest miejscem, gdzie możesz nie tylko kupić je bez recepty, ale także zapytać farmaceutę o najbardziej popularny preparat.

Najczęstszą formą, w jakiej występują te suplementy, są tabletki na spalanie tkanki tłuszczowej. Mają postać tradycyjnych tabletek lub powlekanych kapsułek. Znaczną większość z nich dostaniesz bez recepty i bez konieczności konsultacji z lekarzem. Dla swojego zdrowia jednak pamiętaj o bezpiecznym ich dawkowaniu i w razie komplikacji natychmiast skonsultuj się ze specjalistą. Oprócz tabletek dostępne są także inne preparaty jak na przykład sproszkowane produkty zawierające naturalne składniki powszechnie znane jako skuteczny spalacz tłuszczu. Na rynku dostępne są różnorodne suplementy, których działanie może się od siebie różnić. Jedne preparaty pomagają regulować masę ciała, inne zaś wspomagają pozbycie się tkanki tłuszczowej z najbardziej newralgicznych miejsc na ciele.

Należy jednak pamiętać, że reklamowane  tabletki na spalanie tłuszczu z brzucha działają kompleksowo, a nie miejscowo. Tłuszcz spalany jest równomiernie na całym ciele, a nie w wybranych miejscach. Oczywiście organizm zacznie się pozbywać nadmiaru tłuszczu również z tych miejsc, gdzie jest go najwięcej, jednak żadne tabletki i suplementy diety nie działają wybiórczo.  


Spalanie tłuszczu –  suplementy z naturalnymi składnikami  


Rozważając skuteczne metody na spalanie tłuszczu, suplementy często stają się jednym z pierwszych wyborów. Są praktyczne w stosowaniu i nie wymagają dużego zaangażowania z Twojej strony. Pamiętaj jednak, że chociaż preparaty te posiadają składniki przyspieszające spalanie tłuszczu, nie zastąpią one zdrowego trybu życia.

Tabletki wspomagające spalanie tłuszczu przyspieszają jego metabolizm i spalanie. Dodatkowo zawarte w nich substancje ograniczają apetyt i nie pozwalają na gromadzenie się tłuszczy w organizmie. Wiele z nich posiada naturalne spalacze tłuszczu, które są znacznie bezpieczniejsze niż substancje sztucznego pochodzenia. Zielona herbata, kofeina, kurkuma, kwasy owocowe, czy cynamon to najpopularniejsze produkty wspomagające odchudzanie. Są dodawane do tabletek, kapsułek, a także sprzedawane w formie sproszkowanej, do rozpuszczenia w wodzie. Niektóre z nich wpływają korzystnie na układ krążenia, zapobiegając chorobom związanym z otyłością czy nadwagą.

Tabletki na spalanie tłuszczu zawierają także składniki zwiększające wydolność organizmu podczas ćwiczeń i wspomagają dobrą kondycję fizyczną. Pomagają także utrzymać zredukowaną wagę, aby uniknąć „efektu jojo” i powrotu do wcześniejszej, a nawet jeszcze większej wagi. Decydując się na spalacze tłuszczu należy pamiętać, że najlepszym sposobem na uzyskanie ujemnego bilansu energetycznego jest odpowiednia dieta, której doskonałym uzupełnieniem jest aktywność fizyczna. Tabletki na odchudzanie, spalacze tłuszczu oraz reduktory mogą być wyłącznie uzupełnieniem przygotowanego w porozumieniu z dietetykiem programu obniżania masy ciała.

Pamiętaj, że niewłaściwie dobrane środki lub radykalne głodówki, mogą doprowadzić do negatywnych konsekwencji zdrowotnych, równie niebezpiecznych co otyłość lub duża nadwaga.

Marki powiązane z kategorią: Reduktory tłuszczu