Zioła jednoskładnikowe

  (85)
Sortuj według
Zioła jednoskładnikowe

Zioła jednoskładnikowe

Choć wydawałoby się, że ziołolecznictwo jest przestarzałym sposobem zwalczania
chorób, okazuje się, że rzeczywiście przynosi wiele korzyści. Zioła lecznicze stosuje się od wielu pokoleń i nadal cieszą się dużym powodzeniem – szczególnie, gdy chcemy w bardziej naturalny sposób wzmocnić organizm.


Właściwości roślin leczniczych


Zioła prozdrowotne mają tę właściwość, że dzięki pochodzeniu z natury nie znajdziesz w nich sztucznych barwników, tlenków i podobnych składników. Właściwości ziół leczniczych zależą od zawartych w nich związków chemicznych - m.in. fenoli, garbników czy pektyn. W zależności od składu mogą działać np. moczopędnie, uspokajająco lub przeciwzapalnie.


Kategorie ziół leczniczych


Zdrowe zioła mają wiele zastosowań, w zależności od tego, jakie wybierzemy:  • Gdy przytłacza Cię nadmiar obowiązków i masz problemy ze snem możesz sięgnąć po zioła uspokajające, które sprawią, że rozluźnisz się i będziesz lepiej spać.

  • Gdy jesz dużo przetworzonych produktów i narażasz swój organizm na straty, zacznij od pozbycia się szkodliwych toksyn. Pomogą Ci w tym zioła oczyszczające, np. czystek.

  • Gdy marzy Ci się idealna sylwetka, ale same dieta i ćwiczenia nie przynoszą rezultatów, możesz wspomóc się naparem z roślin. Zioła wspomagające odchudzanie sprawią, że wzmocni się Twoja przemiana materii, co pozwoli Ci szybciej zgubić zbędne kilogramy. Ponadto zioła odchudzające, stosowane zgodnie z zaleceniami, nie są szkodliwe dla zdrowia.

  • Zioła moczopędne pomagają przy problemach z oddawaniem moczu – takim ziołem jest np. pokrzywa.

  • Gdy masz problemy z trawieniem, sięgnij po zioła na trawienie – sprawdzi się tutaj szałwia, którą znamy przede wszystkim jako preparat przeciwzapalny i przeciwbólowy na dziąsła.

  • Gdy spożywasz za dużo alkoholu, jesz zbyt ostre potrawy, warto sięgnąć po zioła na wątrobę.

Marki powiązane z kategorią: Zioła jednoskładnikowe