Ziaja MintPerfekt Sensitiv, płyn stomatologiczny, przeciwpróchniczy, 500 ml

Marka: ZIAJA

Płyn stomatologiczny skutecznie zapobiegający występowaniu próchnicy.

Dostępny
11,69

O produkcie: Ziaja MintPerfekt Sensitiv, płyn stomatologiczny, przeciwpróchniczy, 500 ml

100008733

Opis

Płyn stomatologiczny przeciwpróchniczy.

Do płukania i higieny jamy ustnej zawiera xylitol zamiast fluoru i glukonian wapnia, działa antybakteryjnie, wzmacnia szkliwo.


Właściwości

Płyn do płukania jamy ustnej bez alkoholu, z xylitolem i glukonianem wapnia. Xylitol zastosowany zamiast fluoru zapewnia ochronę przeciwpróchniczą, popartą specjalistycznymi badaniami. Jest substancją występującą naturalnie, dlatego rozpoznawalną i bezpieczną. Produkt stosowany w higienie jamy ustnej i zębów, nie zawiera fluoru. Polecany dla osób z terenów o podwyższonym poziomie fluoru w wodzie.

aktywność płynu do płukania jamy ustnej:

Xylitol działa antybakteryjnie, hamuje atak kwasów poprzez utrzymywanie zasadowego pH śliny.

Glukonian wapnia wspomaga mineralizację wrażliwych części zębów.Płyn uzupełnia działanie pasty do zębów, również w miejscach trudno dostępnych dla szczoteczki.

Oczyszcza jamę ustną i przestrzenie międzyzębowe z osadów, przez co redukuje nieprzyjemny zapach z ust.Jest szybkim i skutecznym sposobem higieny dla osób noszących aparaty ortodontyczne i w sytuacjach utrudnionej pielęgnacji jamy ustnej.

Łagodne, miętowe aromaty odświeżają oddech i zapewniają uczucie czystości.

Systematyczna higiena zębów i jamy ustnej to sposób na zdrowe zęby

Próchnica wynika przede wszystkim z nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Profilaktyka próchnicy polega na szczotkowaniu zębów, przynajmniej dwa razy dziennie, czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych oraz stosowaniu płukanek do ust.


Skład INCI

Aqua (Water), Xylitol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Calcium Gluconate, Sodium Saccharin, Sodium Benzoate, Aroma (Flavor), Limonene, Eugenol, Citric Acid.

Jak stosować

Odmierzyć około 2/3 pojemności zakrętki i płukać jamę ustną przez około 30 sekund. Nie rozcieńczać. Używać 2-3 razy dziennie po szczotkowaniu zębów. Nie połykać, nie płukać jamy ustnej wodą. Dla profesjonalnej higieny jamy ustnej stosować najlepiej razem z przeciwpróchniczą pastą stomatologiczną z xylitolem.

Przeznaczenie

Płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci i dorosłych od 3 roku życia.

Pojemność

500 ml

Uwagi

Preparat testowany stomatologicznie.

Seria

Mintperfekt

Producent

ZIAJA

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.