Zielnik Apteczny Ziele Świetlika fix, zioła do zaparzania, 30 torebek

Dostępny
18,09

O produkcie: Zielnik Apteczny Ziele Świetlika fix, zioła do zaparzania, 30 torebek

100007858

Opis

Świetlik Fix - zioła do zaparzania w saszetkach.

Działanie

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany na skórę w leczeniu wspomagającym łagodnych stanów podrażnienia spojówek i brzegów powiek, jako środek ściągający i łagodzący stany zapalne.

Wskazania

Tradycyjnie miejscowo w leczeniu wspomagającym łagodnych stanów podrażnienia spojówek i brzegów powiek, jako środek ściągający i łagodzący stany zapalne. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Stosować tylko zewnętrznie do kompresów i przemywań.

Przeciwwskazania

Uczulenie na ziele świetlika. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosować jedynie świeżo przygotowany odwar z ziela oraz jałowe gaziki do przygotowywania kompresów i przemywań. Lek przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę. Nie stosować do przepłukiwania oczu. Brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania u dzieci.

Ciąża

Brak danych, lek stosowany zewnętrznie. 

Dawkowanie

1 saszetkę zalać 1 szklanką ciepłej wody, doprowadzić do wrzenia, powoli gotować pod przykryciem przez ok. 5 min, a następnie ostudzić. Jałowy gazik zwilżyć odwarem i przykładać na powiekę w formie kompresu lub użyć do przemywania brzegów powiek. Kompresowanie lub przemywanie powtórzyć dwu-, trzykrotnie w ciągu dnia, przygotowując świeży odwar z ziela. Aby uniknąć pogorszenia stanu oczu, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 2 dni podczas stosowania leku. 

Skutki uboczne

Nieznane.

Skład

Każda saszetka zawiera 2,0 g Euphrasia officinalis L. i Euphrasia rostkoviana Hayne, herba (ziele świetlika).

Producent

Herbapol - Lublin S.A.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.