Aboca

  (3)

Aboca to włoska firma typu healthcare company założona w 1978 roku. Prowadzi badania nad roślinami leczniczymi. Obecnie jest spółką Benefit Corporation, dysponującej certyfikat B Corp. Na terenach wokół miejscowości Aboca, gdzie znajduje się siedziba, zioła lecznicze uprawia się już od XIII wieku.

Sortuj według

  Naturalne kosmetyki i suplementy diety Aboca

  Aboca zajmuje się produkcją kosmetyków naturalnych i suplementów diety. To żele, maści, herbatki ziołowe, kapsułki, tabletki, płyny do płukania jamy ustnej i krople. Wiele z tych preparatów nie zawiera glutenu. Niektóre wyroby Aboca mogą być stosowane w przypadku problemów żołądkowych, w tym refluksu. To m.in. Aboca NeoBianacid tabletki do ssania, który pomaga przywrócić fizjologiczne pH. Może być stosowany profilaktycznie oraz przy już istniejącym podrażnieniu błony śluzowej.

  • Marka oferuje też linię wyrobów dla dzieci. To spraye bezalkoholowe, syropy na gardło, produkty do ochrony jamy ustnej oraz preparaty na zaparcia i biegunkę. Wiele z nich ma oznaczenie Easy Use. Niektóre produkty są odpowiednie jedynie dla dzieci powyżej 2. roku życia.
  • Produkty Aboca dostępne w Dr. Max są w 100% naturalne i biodegradowalne. Powstają z poszanowaniem dla środowiska. Marka tworzy swoje wyroby zgodnie z podejściem Systems Medicine. Surowce wykorzystywane w produkcji pochodzą z organicznych upraw. Rosną bez użycia sztucznych, chemicznych substancji. Wyroby Aboca przechodzą badania farmakologiczne i kliniczne *. Działalność producenta jest prowadzona na 1700 hektarach powierzchni. Marka uprawia ponad 60 gatunków roślin leczniczych. Dysponuje również 32 patentami. Suplementy diety i kosmetyki Aboca są dostępne w przystępnych cenach.

  Wyroby Aboca powstające z myślą o społeczeństwie

  Marka Aboca organizuje również szereg inicjatyw kulturalnych. To imprezy i konferencje naukowe, a także działalność wydawnictwa Aboc Edizioni i Aboca Museum. Marka dysponuje również własną siecią aptek – Apoteca Natura. Firma uzyskała certyfikat B Corp potwierdzający, że postępuje zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie działań społecznych i środowiskowych. Uzyskała go z wynikiem 116,7 punktów, czyli znacznie wyższym niż średnia. Marka zdobyła też wiele nagród, jak np. Best for the world 2021 w obszarach Governance i Environment.