Aboca NeoFitoroid, maść doodbytnicza, 40 ml

Marka: ABOCA

Produkt nie jest już dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znajduje się w magazynie dostawcy

O produkcie: Aboca NeoFitoroid, maść doodbytnicza, 40 ml

100002131

Opis

Nazwa NeoFitoroid
Nazwa międzynarodowa -
Dawka -
Postać Maść doodbytnicza
Wielkość opakowania 40 ml
Działanie/właściwości
 • Zwalcza objawy hemoroidów.

Aboca NeoFitoroid, maść doodbytnicza, 40 ml to wyrób medyczny oparty na naturalnych składnikach, stworzony z myślą o łagodzeniu objawów związanych z hemoroidami. Dzięki zastosowaniu roślinnych kompleksów molekularnych, preparat działa kojąco i ochronnie na błonę śluzową odbytu, redukując ból, pieczenie i świąd i pomagając w zwalczaniu stanów zapalnych i podrażnień.


Właściwości

Jak działa Aboca NeoFitoroid?

NeoFitoroid to specjalistyczny preparat, który zapewnia skuteczne łagodzenie i ochronę błony śluzowej. Jego składnikiem aktywnym jest Helydol - liofilizowany ekstrakt pozyskiwany z wyselekcjonowanej kocanki, oczyszczonej frakcji lipofilowej i wzbogaconej aloesem, ruszczykiem, olejkami roślinnymi i eterycznymi.

Działanie NeoFitoroid opiera się na 3 mechanizmach:

 • Mukoadhezyjnym, dzięki któremu preparat tworzy na błonie śluzowej ochronną barierę, chroniąc ją przed kontaktami z czynnikami podrażniającymi.
 • Nawilżającym, który zapobiega przekrwieniu okolic odbytu i redukuje tarcie stolca, minimalizując podrażnienia.
 • Przeciwutleniającym, które chroni błonę śluzową przed wolnymi rodnikami.

NeoFitoroid działa antybakteryjnie, redukując swędzenie i ból. Preparat nie zawiera środków kortyzonowych ani znieczulających, co czyni go bezpiecznym dla każdego, a jego właściwości odświeżające zapewniają szybką ulgę w dolegliwościach.

Kiedy stosować Aboca NeoFitoroid?

NeoFitoroid to preparat przeznaczone dla osób borykających się z problemami hemoroidalnymi. Hemoroidy to dolegliwość, która nieraz wiążę się z bólem, pieczeniem i świądem odbytu i jego okolic. NeoFitoroid łagodzi te objawy oraz skraca czas ich występowania.

Preparat może być stosowany zarówno w przypadku hemoroidów zewnętrznych, jak i wewnętrznych, a także w przypadku innych dolegliwości związanych z odbytem, takich jak szczeliny odbytu. W przypadku zaparć, biegunek czy nieprawidłowego odżywiania, NeoFitoroid może zapewnić niezbędną ochronę i złagodzenie objawów.

Podsumowując, NeoFitoroid to preparat, który może okazać się skutecznym wsparciem dla osób borykających się z hemoroidami oraz innymi schorzeniami okolic odbytu.


Skład

Substancje czynne: Liofilizowane ekstrakty z kwiatostanu kocanki frakcja lipofilowa (Helydol)* i korzeń ruszczyka*; odwodniony żel z liści Aloesu zwyczajnego*; wodny roztwór z kwiatostanu kocanki*; wyciąg olejowy z kwiatostanu Dziurawca zwyczajnego*; olej jojoba*; masło karite*; olejki eteryczne z: Drzewa herbacianego, cyprysu i Mięty pieprzowej.

Ponadto zawiera: stearynian gliceryny, trigliceryd kaprylowo-kaprynowy, distearynian sacharozy, stearynian sacharozy, alkohol cetylostearylowy, glicerynę roślinną, trihydroksystearynian glicerolu, oleje roślinne, utwardzone oleje roślinne, wosk kandelilę, gumę ksantanową, kwas cytrynowy, tokoferole, krzemian sodu, alkohol benzylowy, sorbinian potasu, dehydrooctan sodu, olej słonecznikowy.

*Składnik z Upraw Ekologicznych


Jak stosować

Jak stosować Aboca NeoFitoroid?

Aplikacja zewnętrzna:

 1. Nanieść maść i delikatnie wmasować w rejon odbytu i jego okolic.Aplikacja wewnętrzna: użyć specjalnej kaniuli doodbytniczej, przykręcając ją do tubki.
 2. Nałożyć maść w ilości wystarczającej do pokrycia zmienionego rejonu.
 3. Stosować produkt po wypróżnieniu oraz po dokładnym i delikatnym umyciu odbytu i jego okolic.
 4. W celu uzyskania efektu ochronnego przed podrażnieniem spowodowanym ocieraniem, produkt należy nałożyć przed wypróżnieniem, pamiętając, aby każdorazowo użyć go również po wypróżnieniu.
 5. Po aplikacji należy odkręcić kaniulę, dokładnie ją umyć ciepłą wodą z mydłem, a następnie zamknąć tubkę z maścią.

Dzienne spożycie

Jak często stosować maść Aboca NeoFitoroid?

Aplikację można powtarzać wielokrotnie w ciągu dnia, również w niewielkich odstępach czasu oraz w dłuższym okresie. 


Przeznaczenie

 • Objawy hemoroidów. 
 • Szczelina odbytu.
 • Profilaktyka podrażnień okolic odbytu.

Ostrzeżenia

Czy maść Aboca NeoFitoroid może być stosowana w okresie ciąży i karmienia piersią?

Maść NeoFitoroid może być stosowana przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania maści Aboca NeoFitoroid?

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników. W przypadku braku poprawy objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła. Trzymać z dala od dzieci. Okres ważności dotyczy produktu zamkniętego i właściwie przechowywanego.


Waga

Masa/ objętość netto: 40 ml

Dystrybutor

ABOCA POLSKA SP. Z O.O.

Producent

Aboca Polska Sp. z o.o.
Oswobodzenia 1
40-403 Katowice

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu