Accu-Chek Fastclix lancety, 24 sztuki

Komfortowe lancety przeznaczone do łatwej współpracy z przekłuwaczem.

Dostępny
13,72

O produkcie: Accu-Chek Fastclix lancety, 24 sztuki

100008705

Opis

Opakowanie zawiera 24 sztuki sterylnych lancetów przeznaczonych do współpracy z nakłuwaczem Accu Chek FastClix.

Właściwości

Accu-Chek Fastclix lancety to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania przez diabetyków i osoby, które chcą samodzielnie kontrolować poziom cukru we krwi za pomocą glukometru. Mają one odpowiedni rozmiar oraz są praktycznie zapakowane, dzięki czemu używanie ich jest wygodne. Produkt ten jest sterylny – tak jak i inne igły i lancety – a nakłuwanie skóry za jego pomocą jest całkowicie bezpieczne.

  • Accu-Chek Fastclix lancety są przeznaczone wyłącznie do stosowania wraz z nakłuwaczem tej samej marki.
  • Lancety są maksymalnie cienkie – ich średnica ma zaledwie 0,3 mm. To właśnie dlatego zapewniają one bezbolesne i komfortowe nakłucie. Jednocześnie zaprojektowano je w ten sposób, aby umożliwiały pobranie dokładnie takiej ilości krwi, jaka jest niezbędna do zbadania poziomu cukru za pomocą glukometru.
  • Accu-Chek Fastclix lancety znajdują się w specjalnych bębenkach. Pojemniki te zapewniają ich sterylność, aby nakłuwanie palca były całkowicie bezpieczne. Bębenek umieszcza się bezpośrednio w nakłuwaczu, aby igły nie miały kontaktu z dłońmi osoby wykonującej pomiar cukru we krwi. Zapewnia to, że nakłuwanie palca odbywa się w możliwe najbardziej higieniczny sposób.

W opakowaniu znajdują się 24 lancety. Są one umieszczone w 4 bębenkach – w każdym z nich znajduje się po 6 igieł. Dzięki temu pojemnik ten można wygodnie transportować z nakłuwaczem i glukometrem, a tym samym zawsze mieć przy sobie sprzęt do pomiaru cukru we krwi. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na cukrzycę, które muszą regularnie kontrolować glikemię (np. po każdym spożytym posiłku). Natomiast suplementy dla diabetyków mogą wspomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru.

Jakie lancety do glukometru Accu-Chek Fastclix?

Korzystając z glukometru, można używać różnego rodzaju lancetów. Jednak stosując nakłuwacz tej marki, można umieszczać w nim jedynie bębenki z igłami Accu-Chek Fastclix.

Czy można ponownie umieścić bębenek z lancetami w nakłuwaczu Accu-Chek Fastclix? 

Pamiętaj, aby nigdy nie wyjmować bębenka z Accu-Chek Fastclix  lancety z nakłuwacza, zanim nie wykorzystasz wszystkich igieł. Nie ma możliwości, aby ponownie połączyć go z urządzeniem. Producent tym samym zadbał o to, aby zapewnić maksymalne standardy higieny podczas korzystania z nakłuwacza. Nigdy nie używaj też ponownie igły, którą już raz nakłułeś palec. Korzystanie z niesterylnych lancetów stwarza ryzyko zakażenia groźnymi drobnoustrojami.


Jak stosować

Należy po umieszczeniu ostrza w nakłuwaczu, odkręcić końcówkę ochronną i ją ściągnąć. Po zastosowaniu i zabezpieczeniu ostrza, wyrzucić.

Przeznaczenie

Stosować po umieszczeniu w nakłuwaczu ACCU-CHEK FASTCLIX w celu pobrania próbki krwi u diabetyków. Może być wykorzystywany z różnymi gleukometrami.

Waga

30 g

Dystrybutor

ROCHE DIAGNOSTICS SP. Z O.O.

Producent

ROCHE DIAGNOST.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.