Acidolit. smak MALINOWY, 10 saszetek

Środek specjalnego przeznaczenia medycznego w stanach odwodnienia.

Dostępny
20,99

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Acidolit. smak MALINOWY, 10 saszetek

100000064

Opis

Elektrolity dla dzieci i dorosłych Acidolit to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu.

Właściwości

Zawarty w saszetce proszek po rozmieszaniu w wodzie tworzy doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności i obniżonej zawartości sodu, zgodny z najnowszymi zaleceniami ESPGHAN.

Skład

Glukoza bezwodna, cytrynian sodu dwuwodny, chlorek sodu, chlorek potasu, aromat naturalny.
Preparat nie zawiera białka mleka, laktozy i glutenu.

Jak stosować

Spożywać doustnie.

Dzienne spożycie

Do 200 ml przegotowanej, chłodnej wody dodać zawartość 1 saszetki i wymieszać. Niemowlętom i małym dzieicom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Rioztwóru nie należy dosładzać. Jeśli występują wymioty płyn podawać schłodzony, małymi porcjami w niewielkich odstępach czasu (np. co 5 minut).

Przeznaczenie

Acidolit saszetki stosuje się w stanach zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej w sytuacjach, w których istnieje ryzyko odwodnienia w celu nawadniania oraz uzupełniania składników mineralnych w organizmie zarówno podczas biegunki, jak i biegunki połączonej z wymiotami.

Ostrzeżenia

Wstrząs homodynamiczny, niedrożność jelit.
Stosować pod nadzorem lekarza.
Produkt może być stosowany u niemowląt, dzieci a także osób dorosłych. Acidolit w wersji bezsmakowej zaleca się stosować u niemowląt poniżej 6 roku życia oraz dzieci ze skłonnościami do alergii.

Waga

44 g

Producent

Z.F. POLPHARMA S.A.

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.