Acne-Derm, krem przeciwtrądzikowy i wybielający, 20 g

Krem przeciwtrądzikowy i wybielający z dodatkiem kwasu azelainowego.

Dostępny
18,57

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci kapsułek doustnych z cytrynianem cynku.

O produkcie: Acne-Derm, krem przeciwtrądzikowy i wybielający, 20 g

100010160

Opis

Krem przeciwtrądzikowy i wybielający z kwasem azelainowym.

Właściwości

Acne-Derm to krem przeciwtrądzikowy i wybielający przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej i z tendencją do przebarwień.

  • Kwas azelainowy – pomaga zwalczyć bakterie Propionibacterium acnes odpowiedzialne za rozwój trądziku. Wspiera walkę z mikrozaskórnikami, normalizując proces powstawania keratyny i hamowania nadmiernego rogowacenia naskórka. Pomaga zahamować aktywność tyrozynazy i enzymów mitochondrialnych, a także wzrost i nadczynność komórek barwnikowych skóry. Kwas azelainowy może być stosowany w celu rozjaśnienia cery.
  • Glicerol – pomaga nawilżyć i zmiękczyć skórę.

Pielęgnacja skóry trądzikowej z użyciem preparatu Acne-Derm jest możliwa w przypadku osób o dowolnym typie skóry. W razie wystąpienia podrażnień konieczne jest zmniejszenie częstotliwości korzystania z kremu. Produkt należy aplikować zewnętrznie, omijając oczy, usta i błony śluzowe. Acne-Derm krem nie zawiera kompozycji zapachowych i sztucznych barwników. Przeszedł testy dermatologiczne. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12. roku życia.

Jak działa krem Acne-Derm?

Acne-Derm krem to kosmetyk ze składnikami, które pomagają zwalczyć trądzik u dorosłych. Może być stosowany w przypadku skóry trądzikowej i z tendencją do występowania przebarwień.

Jak często stosować krem Acne-Derm?

Acne-Derm krem może być stosowany dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W przypadku osób korzystających z innych preparatów na skórę zaleca się aplikować preparat pomiędzy nimi. Użytkownicy z cerą wrażliwą powinni stosować krem raz w ciągu doby, najlepiej wieczorem.

Jak długo można stosować krem Acne-Derm?

Acne-Derm krem służy do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej. W przypadku podrażnienia cery zaleca się zmniejszenie częstotliwości stosowania preparatu. Jeśli to konieczne, można przerwać używanie kremu na kilka dni.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie kremu Acne-Derm?

Na początku stosowania preparatu może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry, pieczenie, zaczerwienienie, świąd i łuszczenie naskórka. U niektórych pacjentów może pojawić się kontaktowe zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych, białe lub jaśniejsze plamy w miejscu aplikacji (u osób o ciemnej karnacji), reakcje nadwrażliwości na światło czy alergiczne zmiany skórne.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kremu Acne-Derm?

Acne-Derm krem nie może być stosowany przez osoby uczulone na kwas azelainowy lub inne składniki preparatu. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią.


Skład INCI

Aqua, Azelaic Acid, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Ethylhexanoate, PEG-30 Stearate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Cocoglycerides, Isopropyl Myristate, Benzoic Acid.

Jak stosować

Stosować 2 razy dziennie (rano i wieczorem) miejscowo na dokładnie umytą i osuszoną skórę.

Ostrzeżenia

Tylko do użytku zewnętrznego.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temp. poniżej 25°C. Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Pojemność

20 ml

Producent

Unia

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.