Acnosan T, płyn, 80g

Płyn z tioksolonem i denaturatem do cery trądzikowej i łojotokowej.

Dostępny
8,56

O produkcie: Acnosan T, płyn, 80g

100000072

Opis

Acnosan T to płyn do stosowania na skórę przeznaczony do cery z problemami trądzikowymi lub łojotokiem.

Właściwości

Acnosan T to płyn, który powstał z myślą o pielęgnacji i oczyszczaniu skóry skłonnej do trądziku pospolitego, zapalenia mieszków włosowych, łojotokowego zapalenia. Znajdujące się w nim składniki aktywne wspomagają zmniejszenie widoczności zmian skórnych i walkę z wypryskami. Tak jak niektóre preparaty na trądzik, których formuła jest oparta na alkoholu denaturowanym, ma on prosty skład.  

  • Tioksolon – związek organiczny o dużej zawartości siarki – wspomaga regulację gruczołów łojowych, co przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości związanych z łojotokowym zapaleniem skóry. Ponadto wspomaga walkę z bakteriami oraz ze stanami zapalnymi – czyli przyczynami i skutkami trądziku. 
  • Alkohol denaturowany wspiera regulację mikroflory naskórka, usuwanie ze skóry drobnoustrojów oraz hamowanie ich namnażania się. W efekcie wspomaga on staranne oczyszczanie cery. 
  • Kwas cytrynowy wspiera utrzymanie optymalnego pH skóry, a także pomaga zwęzić pory. Dzięki temu przyczynia się do utrzymania gładkiej cery charakteryzującej się dobrą kondycją.  

Składniki aktywne, tworzące formułę Acnosan T, wnikają w głąb skóry. Dlatego wspomagają jej oczyszczanie i walkę z drobnoustrojami powodującymi trądzik. Ponadto wspierają one naturalny proces złuszczania się warstwy rogowej naskórka. Jednocześnie Acnosan T to płyn, który nie zatyka porów, co mogłoby przyczynić się do powstawania zaskórników. Wraz z tym preparatem można jednocześnie stosować suplementy na choroby skóry, bogate w składniki aktywne wspierające jej kondycje czy walkę z niedoskonałościami. 

Jak często stosować Acnosan T? 

Płyn ten należy stosować od 2 do 3 razy dziennie. Aplikuje się go bezpośrednio w miejscu, w którym pojawiały się zmiany skórne. W tym celu czysty wacik należy zwilżyć niewielką ilością płynu i przemyć nim odpowiednie miejsce na skórze. 

Kiedy stosować Acnosan T? 

Jest to płyn przeznaczony do stosowania w przypadku pojawienia się na skórze zmian (trądziku), zapalenia mieszków włosowych, łojotokowego zapalenia skóry. 

Jak działa Acnosan T? 

Ten produkt powstał z myślą o walce ze zamianami pojawiającymi się na skórze (z trądzikiem, zaskórnikami) oraz z jej niektórymi chorobami. Dlatego jego formułę oparto na składnikach, które wspierają usuwanie z powierzchni naskórka szkodliwych drobnoustrojów i jednocześnie przenikają w głąb skóry. Dzięki temu płyn nie tylko wspomaga odkażenie miejsca wystąpienia zmiany skórnej, ale także regulację pracy gruczołów łojowych.   


Skład INCI

Denatured Alcohol, Aqua, Tioxolone, Citric Acid.

Jak stosować

Zwilżyć wacik i delikatnie przemywać miejsca wymagające szczególnej pielęgnacji.

Przeznaczenie

Płyn do stosowania w przypadku trądziku pospolitego, skupionego, krostkowego, łupieżu łojotokowego tłustego i suchego, zapaleniu mieszków włosowych.

Pojemność

80 g

Dystrybutor

Zakłady Farmaceutyczne "UNIA" S.P., ul. Chłodna 56/60, 00-872 Warszawa


Producent

UNIA

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.