Actiferol Fe, 15 mg, suplement diety, 30 saszetek

Suplement diety z żelazem niezbędnym do prawidłowej pracy organizmu.

Dostępny
22,41

O produkcie: Actiferol Fe, 15 mg, suplement diety, 30 saszetek

100014595

Opis

Actifrol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji.

Właściwości

Żelazo jest mikroelementem potrzebnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci. Przyczynia się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, co ma duże znaczenie dla rosnącego organizmu dziecka. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu.
Actifrol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza(III) jest dwukrotnie wyższa co potwierdzają badania naukowe. Żelazo zawarte w
Actiferol Fe® uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku. Dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Tabela

Zawartość składników mineralnych w zalecanej dziennej porcji – 1 saszetka
Żelazo 15 mg (107%)

Skład

Składniki: maltodekstryna, żelazo [maltodekstryna, difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza(III)), emulgator: lecytyny].

Jak stosować

Zawartość saszetki należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłego płynu (ok. ¼ szklanki wody lub ściągniętego pokarmu matki) lub dodać do pożywienia (łyżka stołowa kaszki lub zupki). Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
1 saszetkę dziennie.
Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych.

Waga

Masa netto: 28,5 g (30 saszetek – 30 porcji)

Producent

Polski Lek S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.