Actiferol Fe, 30 mg, suplement diety, 30 kapsułek

Suplement diety z żelazem niezbędnym do prawidłowej pracy organizmu.

Dostępny
36,59

O produkcie: Actiferol Fe, 30 mg, suplement diety, 30 kapsułek

100014597

Opis

Actiferol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji.

Właściwości

Żelazo jest mikroelementem potrzebnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci. Przyczynia się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, co ma duże znaczenie dla rosnącego organizmu dziecka. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu.Actifrol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza(III) jest dwukrotnie wyższa co potwierdzają badania naukowe. Żelazo zawarte wActiferol Fe® uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku. Dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Tabela

Zawartość składników mineralnych w zalecanej dziennej porcji – 1 kapsułka
Żelazo 30 mg (214%)

Skład

Składniki: zawartość kapsułki: żelazo [maltodekstryna, difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza (III)), emulgator: lecytyny]; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych. Otoczka kapsułki: żelatyna, barwnik: dwutlenek tytanu.

Jak stosować

Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. W przypadku problemów z połykaniem: kapsułkę należy otworzyć i wsypać jej zawartość do spożywanego pokarmu.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:1 kapsułkę dziennie. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.Nie stosować jeżeli występuje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu.

Waga

Masa netto: 14,73 g (30 kapsułek po 0,491 g)

Producent

Polski Lek S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.