Actiferol Fe, 30 mg, suplement diety, 30 saszetek

Suplement diety z żelazem niezbędnym do prawidłowej pracy organizmu.

Dostępny
34,06

O produkcie: Actiferol Fe, 30 mg, suplement diety, 30 saszetek

100014596

Opis

Actifrol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji.

Właściwości

Actiferol Fe to suplement diety dostarczający bioprzyswajalne żelazo w specjalnie opracowanej formie. Zostało ono poddane mikronizacji i emulgacji, dzięki czemu jest lepiej przyswajane przez organizm i wspomaga zachodzące w nim procesy fizjologiczne. Jest to zarówno żelazo dla dzieci, jak i dla dorosłych. Suplement ten uzupełnia niedobory tego pierwiastka w organizmie. 

  • Actiferol Fe to żelazo rozdrobnione na bardzo małe cząsteczki. Ich rozmiar powoduje, że jest ono tak dobrze przyswajalne przez ludzki organizm.
  • Żelazo uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku. Pozwala to uniknąć uciążliwych dolegliwości ze strony układu pokarmowego związanych ze stosowaniem preparatu.
  • Jest to suplement diety w postaci saszetek z proszkiem. Przygotowanie roztworu do spożycia jest łatwe. Zaś forma płynu sprawia, że preparat ten może być stosowany także w przypadku młodszych dzieci.

Żelazo to pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz do jego właściwego rozwoju. Dlatego bardzo często zawierają go także inne suplementy diety bogate w witaminy i minerały dla dzieci.  Ten mikroelement wspomaga proces tworzenia się hemoglobiny i czerwonych krwinek odpowiedzialnych z transport tlenu w organizmie. Wspiera funkcjonowanie układu immunologicznego, nerwowego, a także detoksykację odbywającą się w wątrobie. Przyczynia się do zachowania dobrego zdrowia i wspomaga ważne funkcje organizmu.

Jak dawkować Actiferol Fe?

Należy spożywać jedną saszetkę dziennie. Wcześniej trzeba rozpuścić znajdujący się w niej proszek w ok. ¼ szklanki wody lub ściągniętego pokarmu matki. Actiferol Fe można łączyć również z jedzeniem – wystarczy zmieszać go np. z jedną łyżką stołową zupy lub kaszki.

Czy stosowanie preparatu Actiferol Fe w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Stosowanie suplementu przez matki karmiące piersią i kobiet w ciąży powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem.

Jak działa Actiferol Fe?

Ten suplement diety zawiera bioprzyswajalne żelazo, którego wchłanianie odbywa się w jelitach. Dzięki temu jest ono dobrze przyswajane przez organizm i wspiera jego ważne funkcje. Wspomaga produkcję czerwonych krwinek transportujących tlen, układ nerwowy, odpornościowy oraz prawidłowy rozwój, zdrowie najmłodszych.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania preparatu Actiferol Fe?

Przeciwwskazaniem do spożywania tego suplementu diety jest nadwrażliwość na jakikolwiek znajdujący się w nim składnik.


Tabela

Zawartość składników mineralnych w zalecanej dziennej porcji – 1 saszetka
Żelazo 30 mg (214%)

Skład

Składniki: maltodekstryna, żelazo [maltodekstryna , difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza(III)), emulgator: lecytyny].

Jak stosować

Zawartość saszetki należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłego płynu (ok. ¼ szklanki wody lub ściągniętego pokarmu matki) lub dodać do pożywienia (łyżka stołowa kaszki lub zupki). Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:1 saszetkę dziennie.Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.

Waga

Masa netto: 28,5 g (30 saszetek – 30 porcji)

Producent

Polski Lek S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.