Actiferol Fe Forte, suplement diety, 60 kapsułek

Dostępny
32,97
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100014601

Żelazo jest mikroelementem potrzebnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Odgrywa rolę w procesie podziału komórek. Pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny oraz transporcie tlenu w organizmie.
Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.
Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Nie stosować jeżeli występuje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu.

Producent

Polski Lek S.A.
ul. Chopina 10
34-100 Wadowice

Przeznaczenie

Przeznaczony w celu suplementacji składników zawartych w preparacie.

Skład

Składniki: zawartość kapsułki: żelazo [maltodekstryna, difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza(III)), emulgator: lecytyny]; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych; kwas pteroilomonoglutaminowy; L- metylofolian wapnia. Otoczka kapsułki: żelatyna; barwnik: dwutlenek tytanu.

Jak stosować

Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. W przypadku problemów z połykaniem: kapsułkę należy otworzyć i wysypać jej zawartość do spożywanego pokarmu.

Tabela

Składniki: 1 kapsułka % RWS
Żelazo 30 mg 214%
Foliany, w tym: 200 µg 100%
Aktywna forma kwasu foliowego (L-metylofolian wapnia) 100 µg 50%
Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) 100 µg 50%

RWS - Referencyjna wartość spożycia

Waga

Masa netto: 29,46 g (60 kapsułek po 0,491 g)

Właściwości

Actifrol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza(III) jest dwukrotnie wyższa co potwierdzają badania naukowe. Żelazo zawarte w Actiferol Fe® uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku. Dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Foliany pomagają w prawidłowej produkcji krwi i biorą udział w procesie podziału komórek. Folian aktywny jest dobrze przyswajalny oraz gotowy do wykorzystania przez organizm. Folian aktywny zabezpiecza osoby, które mają problem z przyswajaniem folianów ze zwykłego kwasu foliowego.

Dzienne spożycie

Porcja produktu przeznaczona do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.