Actiferol Fe Start, suplement diety, 30 saszetek

Dostępny
28,29

O produkcie

100014598

Actifrol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji.

Właściwości

Żelazo jest mikroelementem potrzebnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci. Przyczynia się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, co ma duże znaczenie dla rosnącego organizmu dziecka. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu.
Actiferol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza(III) jest dwukrotnie wyższa co potwierdzają badania naukowe. Żelazo zawarte w Actiferol Fe® uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku. Dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego.
Dodatkowo Actiferol Fe Start zawiera:
  • witaminę B6 i B12, które pomagają w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek,
  • witaminę C, która przyczynia się do zwiększenia wchłaniania żelaza, które pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny,
  • foliany złożone, które pomagają w prawidłowej produkcji krwi i biorą udział w procesie podziału komórek. Folian aktywny jest dobrze przyswajalny oraz gotowy do wykorzystania przez organizm. Folian aktywny zabezpiecza osoby, które mają problem z przyswajaniem folianów ze zwykłego kwasu foliowego.

Tabela

Składniki aktywne Zalecana dzienna porcja - 1 saszetka
Żelazo 7 mg (50% RWS)
Witamina B6 1,4 mg (100% RWS)
Witamina B12 2,5 µg (100% RWS)
Witamina C 20 mg (25% RWS)
Kwas foliowy (w tym): 200 µg (100% RWS)
aktywna forma folianu (L-metylofolian wapnia) 100 µg (50% RWS)
kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) 100 µg (50% RWS)

Skład

Składniki: maltodekstryna; żelazo (maltodekstryna, difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza (III)), emulgator: lecytyny); L- askorbinian sodu; chlorowodorek pirydoksyny; kwas pteroilomonoglutaminowy; cyjanokobalamina; L-metylofolian wapnia.

Jak stosować

Zawartość saszetki należy dodać do niewielkiej ilości pokarmu (2-3 łyżeczki) ściągniętego pokarmu matki lub mleka, a następnie wymieszać. Przygotowaną zawiesinę podać dziecku bezpośrednio po sporządzeniu. Zalecaną formą podaży Actiferol Fe Start jest podanie rozpuszczonej zawartości saszetki w niewielkiej ilości płynu na łyżeczce , bezpośrednio do ust.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
1 saszetkę dziennie.
Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

Przeznaczenie

Przeznaczone dla niemowląt i dzieci.

Waga

Masa netto: 28,5 g (30 saszetek – 30 porcji)

Producent

Polski Lek S.A.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.