Amocon Forte C, 21 saszetek

Suplement diety w formie saszetek z biotyną oraz dodatkiem witaminy C.

Dostępny
33,18

O produkcie: Amocon Forte C, 21 saszetek

100019565

Opis

Amocon Forte C suplement diety, 21 saszetek to preparat, który jest źródłem biotyny i witaminy C. Dodatkowo zawiera hydrolizat żelatyny.


Właściwości

Suplement diety Amocon Forte C zawiera składniki, które wspomagają zachowanie zdrowej skóry i błon śluzowych oraz dobrej kondycji włosów i paznokci.

Biotyna:

  • pomaga zachować zdrową skórę i zdrowe włosy,
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych.

Hydrolizat żelatyny jest źródłem aminokwasów.

Witamina C:

  • pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry i naczyń krwionośnych,
  • pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym oraz regeneracji zredukowanej formy witaminy E.

Jak działa Amocon Forte C?

Suplement uzupełnia codzienną dietę w witaminę C, biotynę i aminokwasy.

Biotyna (zaliczana do witamin z grupy B, mimo że jest substancją witaminopodobną*) stanowi źródło siarki niezbędnej do syntezy keratyny – białka strukturalnego włosów i paznokci. Wspomaga keratynizację i różnicowanie komórek naskórka, a także reguluje pracę gruczołów łojowych. Witamina ta opóźnia także siwienie oraz utratę włosów związaną z wiekiem. Wyłapuje cząsteczki biodostępnej siarki i wraz z krwią transportuje do macierzy włosa umiejscowionej w korzeniu. Tam siarka zostaje wbudowana we włókna keratynowe z nowych komórkach, dzięki czemu łodygi stają się bardziej elastyczne i silniejsze.

Co ciekawe, zmiany skórne oraz nadmierne wypadanie i łamliwość włosów często są wynikiem niedoboru biotyny. Suplementację tej substancji mogą rozważyć osoby spożywające duże ilości surowego białka jaj, ponieważ zawarta w nim awidyna łączy się z biotyną i hamuje jej wchłanianie**.

Witamina C ma silne właściwości przeciwutleniające, a także bierze udział w biosyntezie kolagenu. Dzięki temu chroni komórki przed przedwczesnym starzeniem, pomaga w osiągnięciu odpowiedniego poziomu nawodnienia, sprężystości i napięcia skóry, a także normalizuje produkcję melaniny i zmniejsza ryzyko pojawienia się przebarwień.

* https://www.colfarm.pl/pl/poradnik/dla-pacjenta/biotyna-pierwiastek-zycia-i-piekna

** https://pl.wikipedia.org/wiki/Awidyna

Jak stosować Amocon Forte C?

Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml niegazowanej wody w temperaturze pokojowej i wypić (najlepiej na czczo). Dzienna dawka preparatu to 1 saszetka.

Suplement nie jest zalecany dla dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią. W razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak długo można stosować Amocon Forte C?

Nie ma dostępnych informacji ani zaleceń producenta na temat maksymalnego czasu stosowania preparatu. Najlepsze efekty można zauważyć po minimum 3 miesiącach suplementacji.

Czy Amocon Forte C jest na receptę?

Amocon Forte C jest suplementem diety, dostępnym bez recepty.

Czy preparat powoduje jakieś skutki uboczne?

Nie ma dostępnych informacji na temat możliwych działań niepożądanych suplementu diety. Nic nie wiadomo również o jego interakcjach z innymi lekami. Nie należy jednak przekraczać zalecanej dobowej dawki (chyba, że lekarz  zdecyduje inaczej), a także skonsultować się ze specjalistą w razie wystąpienia niepokojących objawów w czasie suplementacji.


Tabela

Składniki 1 saszetka % RWS*
Biotyna 2500 µg 5000%
Witamina C 80 mg 100%
Hydrolizat żelatyny 4,98 g ---

RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: hydrolizat żelatyny wieprzowej; regulator kwasowości: kwas cytrynowy; kwas L-askorbinowy (witamina C); naturalny aromat pomarańczowy; barwnik: karoteny; substancja słodząca: glikozydy stewiolowe; D-biotyna (biotyna).


Jak stosować

Doustnie. Zawartość saszetki należy rozpuścić w około 150 ml wody, wymieszać i wypić.


Dzienne spożycie

Zalecana do spożycia dzienna porcja produktu: 1 saszetka.


Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w składniki zawarte w preparacie.

Ostrzeżenia

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zachowanie dobrego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego sposobu odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Nie spożywać w przypadku nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników preparatu. Suplement diety AMOCON FORTE C nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią.

Producent

AXXON
Puławska 314
Warszawa


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu