Gastrovit MultiActive, 4,55 g/5 ml, płyn doustny, 100 ml

Dostępny
10,80

O produkcie: Gastrovit MultiActive, 4,55 g/5 ml, płyn doustny, 100 ml

100007878

Opis

Gastrovit MultiActive, 4,55 g/5 ml, płyn doustny, 100 ml jest złożonym lekiem roślinnym do stosowania doustnego. Substancję
czynną leku stanowi płynny wyciąg alkoholowo-wodny złożony z: ziela bylicy boże drzewko, owocu ostropestu plamistego, liścia mięty pieprzowej, ziela drapacza lekarskiego, korzenia mniszka lekarskiego i ziela krwawnika.


Wskazania

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w niestrawnościach (z objawami zgagi, odbijania, nudności) i zaburzeniach żołądkowo-jelitowych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego i żółci.


Przeciwwskazania

Nie stosować leku Gastrovit MultiActive
- jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek ze składników substancji czynnej,
- u osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae), np. krwawnik, rumianek, arnikę,
- u osób uczulonych na mentol,


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Gastrovit MultiActive należy omówić to z lekarzem,
farmaceutą lub pielęgniarką.
Dawka jednorazowa leku (5 ml) zawiera 2,95 g etanolu, co odpowiada ok. 30 ml wina lub 70 ml piwa.

Lek szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość etanolu w produkcie należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką.

Nie zaleca się stosowania leku u pacjentów z refluksem żołądkowo-jelitowym.

Z uwagi na możliwe zwiększanie wydzielania żółci, nie zaleca się stosowania leku w zapaleniu dróg żółciowych, w przypadku kamieni żółciowych lub innych schorzeń dróg żółciowych oraz w chorobach wątroby.


Stosowanie leku u dzieci

Lek nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Interakcje z innymi lekami nie są znane.


Ciąża

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i laktacji oraz wpływu na płodność. Przed użyciem produktu należy zasięgnąć opinii lekarza.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokladnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, przyjmować do 3 razy na dobę przed lub w czasie posiłku po 5 ml produktu rozcieńczonego w niewielkiej ilości płynu.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, Gastrovit MultiActive może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Dotychczas nie są znane działania niepożądane związane z przyjmowaniem leku Gastrovit MultiActive. Z uwagi na składniki substancji czynnej istnieje możliwość wystąpienia reakcji uczuleniowej, nasilenia objawów refluksu żołądkowo-jelitowego oraz wystąpienia łagodnych objawów ze strony układu pokarmowego. Częstotliwość nie jest znana.


Skład

100 ml płynu zawiera 100 ml wyciągu płynnego złożonego (0,67:1) z: ziela bylicy boże drzewko (Artemisiae abrotani herba), owocu ostropestu plamistego (Silybi mariani fructu), liścia mięty pieprzowej (Menthae piperitae folio), ziela drapacza lekarskiego (Cnici benedicti herba), korzenia mniszka lekarskiego (Taraxaci radice), ziela krwawnika (Millefolii herba) (35/15/8/3/3/3), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V).

Lek zawiera 60-70% (V/V) etanolu.


Producent

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą
Polska


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.