Asparaginian Extra, 75 tabletek

Suplement diety z magnezem, potasem, kwasem pantotenowym i cynkiem.

Dostępny
8,79

O produkcie: Asparaginian Extra, 75 tabletek

100037478

Opis

Asparaginian Extra 75, suplement diety, 75 tabletek to preparat przeznaczony dla osób dorosłych w celu wspieraniania i wzmocnienia ich zdrowia.


Właściwości

Asparaginian Extra 75 to magnezowo-potasowy suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych. 75 tabletek zawiera składniki mające na celu wspieranie i wzmacnianie zdrowia całego organizmu. Dzięki witaminom i minerałom preparat Asparaginian Extra ma pozytywny wpływ na działanie między innymi układu nerwowego (samopoczucie psychiczne i funkcjonowanie poznawcze), układu krążenia (pracę serca i ciśnienie krwi), mięśni, a także na zdrowie kości oraz zębów.

Asparaginian Extra 75 – na co pomaga?

Witaminy i minerały zawarte w Asparaginian Extra 75 mają szeroki wpływ na zdrowie:

 • Wspierają prawidłową pracę mięśni, wzmacniając serce i zapobiegając bolesnym skurczom łydek oraz stóp.
 • Wzmacniają układ krążenia, przyczyniając się do prawidłowego ciśnienia krwi.
 • Pozytywnie oddziałują na samopoczucie psychiczne i funkcjonowanie poznawcze.
 • Zwiększają sprawność umysłową i wydolność fizyczną organizmu.
 • Wspierają prawidłowe widzenie.
 • Przyczyniają się do zdrowego wyglądu skóry, włosów oraz paznokci.
 • Utrzymują mocne kości oraz zęby.

Jaki skład ma Asparaginian Extra 75?

W 2 tabletkach suplementu diety znajduje się:

 • Magnez (72 mg) – zmniejsza uczucie znużenia oraz zmęczenia, wspiera równowagę elektrolitową i prawidłowy metabolizm energetyczny, wzmacnia układ nerwowy i wspomaga funkcjonowanie mięśni.
 • Potas (300 mg) – przyczynia się do prawidłowego działania układu nerwowego i mięśniowego. Wspiera utrzymywanie właściwego ciśnienia krwi.
 • Tiamina (0,171 mg) – pomaga w funkcjonowaniu układu nerwowego, dzięki czemu przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych.
 • Kwas pantotenowy (1 mg) – bierze udział w syntezie i metabolizmie hormonów steroidowych, witaminy D oraz neuroprzekaźników.
 • Cynk (1,5 mg) – ważny dla równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, metabolizmu węglowodanów i syntezy DNA. Wspiera płodność i funkcje rozrodcze. Poprawia kondycję włosów, skóry i paznokci.

Asparaginian Extra 75 – jak stosować?

Producent zaleca stosowanie preparatu 2 razy dziennie po 1 tabletce. Preparat można zażywać o dowolnej porze, na przykład rano i wieczorem. Nie należy przekraczać rekomendowanego dziennego dawkowania. W niektórych przypadkach zażywanie tabletek jest jednak niewskazane. Suplementu nie można stosować na przykład podczas antybiotykoterapii, w trakcie biegunki oraz w przypadku niewydolności nerek. Najlepiej skonsultować suplementację z lekarzem. Preparat nie może być również traktowany jako zamiennik zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia.


Tabela

Składniki 2 tabletki % RWS*
Potas 300 mg 15%
Magnez 72 mg 19%
Asparaginian 2 mg ---
Cynk 1,5 mg 15%
Tiamina 0,171 mg 15%
Kwas pantotenowy 1 mg 15%

% realizacji referencyjnych wartości spożycia RWS


Skład

Składniki: chlorek potasu; węglan magnezu; inulina; tlenek magnezu; asparaginian – kwas asparaginowy; tlenek cynku; D-pantotenian wapnia; monoazotan tiaminy; skrobia ziemniaczana.


Jak stosować

Doustnie.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 razy dziennie po 1 tabletce.


Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie stosować w niewydolności nerek, podczas antybiotykoterapii, w czasie biegunki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Przebarwienia tabletek wynikają z zastosowania naturalnych składników.

Preparat nalezy chronić przed bezpośrednim światłem, przechowywać w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Waga

Masa netto :  45 g


Dystrybutor

UNIPHAR Sp. z o.o., ul. Bażancia 34, 02-892 Warszawa


Producent

Uniphar Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.