Magdalena Głowala

Magdalena Głowala

Jestem lekarzem na co dzień zajmującym się leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych. Nie wystarcza mi wiedza zdobyta na studiach, dlatego ciągle staram się ją pogłębiać. Obecnie jestem w trakcie prowadzenia pracy badawczej, w celu uzyskania tytułu doktora nauk medycznych z dziedziny ortodoncji. Staram się podnosić swoje kwalifikacje, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach specjalistycznych, aby jeszcze lepiej leczyć swoich pacjentów. Jestem autorką i współautorką kilku publikacji naukowych w pismach branżowych. Po ortodoncji moją wielką pasją są podróże.
 • Zapalenie przyzębia − objawy parodontozy

  Po czym poznać zapalenie przyzębia? Jakie czynniki zwiększają prawdopodobieństwo pojawienia się stanu zapalnego? Chcesz poznać więcej informacji na ten temat? Przeczytaj nasz artykuł!
  Zapalenie przyzębia − objawy parodontozy
 • Ropień zęba. Kiedy masz spuchnięty policzek

  Czym jest i skąd bierze się ropień zęba? Jak go leczyć? Kiedy należy dodatkowo wdrożyć antybiotykoterapię? Więcej dowiesz się z naszego artykułu blogowego!
  Ropień zęba. Kiedy masz spuchnięty policzek
 • Laserowe leczenie zębów − co to jest?

  Na czym polega laserowe leczenie zębów? Kiedy się je przeprowadza? W jakich sytuacjach lekarz decyduje się na zastosowanie tej metody? Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Sprawdź!
  Laserowe leczenie zębów − co to jest?
 • Fluoroza: objawy, które dostrzeżesz na zębach

  Czym jest i w jaki sposób objawia się fluoroza? Kto jest narażony na przebarwienia szkliwa? Jak pozbyć się nieestetycznych zmian na zębach? Szczegóły znajdziesz w naszym artykule na blogu!
  Fluoroza: objawy, które dostrzeżesz na zębach
 • Obrzęk dziąsła - jakie są jego przyczyny?

  Obrzęk dziąsła najczęściej wynika z nieprawidłowej higieny jamy ustnej, ale może mieć również inne przyczyny. Co jeszcze go powoduje i jak się leczyć? Sprawdź w naszym artykule!
  Obrzęk dziąsła - jakie są jego przyczyny?
 • Hipoplazja szkliwa - jak ją rozpoznać?

  Czy jest i jak rozpoznać hipoplazję szkliwa? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak wygląda diagnostyka oraz leczenie zaburzenia. Dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny zmian w szkliwie zębów!
  Hipoplazja szkliwa - jak ją rozpoznać?
 • Przodozgryz. Leczenie? Aparat ortodontyczny!

  Przodozgryz to wada zgryzu polegająca na nadmiernym wysunięciu dolnego łuku zębowego. Aby wyrównać zęby, stosuje się aparat ortodontyczny. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule!
  Przodozgryz. Leczenie? Aparat ortodontyczny!
 • Opryszczka a wizyta u dentysty. Czy lepiej przełożyć wizytę?

  Wybierasz się do dentysty, ale tuż przed wizytą zauważasz opryszczkę na wardze? Czy musisz odwołać planowany zabieg? Sprawdź, co na ten temat sądzi lekarz!
  Opryszczka a wizyta u dentysty. Czy lepiej przełożyć wizytę?