Bebiko Pro+ 1 Mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia, 700 g

Marka: BEBIKO

Mleko początkowe w proszku, dla noworodków, bogate w wit. i minerały.

Dostępny
41,75

O produkcie: Bebiko Pro+ 1 Mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia, 700 g

100019419

Opis

Bebiko Pro+ 1 Mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia, 700 g to mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia.


Właściwości

Mleko Bebiko Pro 1 może być stosowane jako jedyny pokarm albo stanowić uzupełnienie karmienia piersią, o ile istnieje taka potrzeba. Produkt jest dostosowany do potrzeb delikatnego, stale dojrzewającego i rozwijającego się układu pokarmowego dziecka. Mieszanka Bebiko Pro 1 pomaga zadbać o wrażliwy niemowlęcy brzuch, dlatego że wykorzystano w niej proces Lactofidus inspirowany naturalnym zjawiskiem fermentacji mlekowej.

Bebiko Pro 1 ma kompletną odżywczo formułę bez oleju palmowego. Nie zawiera konserwantów, barwników ani wzmacniaczy smaku. Obecne w składzie preparatu niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – takie jak ALA – są ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. ALA to prekursor tworzenia kwasu DHA bardzo istotnego dla mózgu i wzroku.  Mleko początkowe Bebiko Pro 1 zawiera również wapń – składnik mineralny budujący mocne zęby i kości. Skład produktu wzbogaca witamina D niezbędna w procesie wchłaniania wapnia.

W formule mleka znalazło się także żelazo przyczyniające się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, wpływające na właściwe działanie układu odpornościowego i rozwój funkcji poznawczych. Składnikiem preparatu jest też l-karnityna odgrywająca rolę w regulacji poziomu tłuszczów w organizmie, procesie termogenezy i przystosowywaniu się organizmu do warunków panujących w zewnętrznym środowisku. Witamina A i witamina C zawarte w mleku Bebiko Pro 1 wspierają rozwój i funkcjonowanie rozwijającego się układu immunologicznego dziecka. Witamina B6 tworzy przeciwciała i uczestniczy w produkcji erytrocytów, dlatego zapobiega powstawaniu anemii. Podobne funkcje ma witamina B12, która ponadto odpowiada za metabolizm tłuszczów i węglowodanów, a także bierze udział w syntezie białek i DNA.

W mleku Bebiko Pro 1 znajduje się też biotyna pobudzająca proces przemiany glukozy, współdziałająca z insuliną i stabilizująca poziom cukru we krwi. Substancja ma również znaczenie dla tworzenia się hemoglobiny, poprawia stan skóry i paznokci. Formułę mleka Bebiko uzupełniają potas regulujący poziom pH komórek, odpowiadający za właściwe przewodzenie impulsów nerwowych i wpływający na funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu oraz selen niezbędny dla właściwego działania enzymów i pomagający usuwać wolne rodniki.

Bebiko Pro+ 1 – co to znaczy, że jest częściowo fermentowane?

Laktoza to cukier naturalnie występujący w mleku, który ulega fermentacji. Do mleka zawierającego laktozę dodaje się dwa wyselekcjonowane szczepy bakterii. Rozpoczyna to proces fermentacji mlekowej. We wspomnianym procesie bakterie zaczynają się namnażać i przekształcać laktozę do kwasu mlekowego. Aby zatrzymać dalszą fermentację, mleko zostaje ochłodzone po uzyskaniu właściwego pH. Otrzymany produkt suszy się w wyższej temperaturze, dlatego nie ma w nim żywych kultur bakterii. Wysuszona baza mleczna po fermentacji zostaje dodana do zwykłego mleka modyfikowanego.  

Jaki skład ma Bebiko Pro+ 1?

Formuła mleka modyfikowanego Bebiko Pro 1 została uzupełniona o witaminy, kwas DHA oraz składniki mineralne. Proporcje wspomnianych substancji dostosowano do potrzeb najmłodszych. W składzie Bebiko Pro 1 zawarte są m.in. galaktooligosacharydy (GOS) i fruktooligosacharydy (FOS) w proporcji 9:1, ALA, witaminy A, C, D, żelazo, wapń i selen.

Czy mleko Bebiko Pro+ 1 powoduje zaparcia?

U dzieci karmionych modyfikowanym mlekiem początkowym zaparcia występują częściej niż pociech karmionych mlekiem kobiecym. Jeżeli podejrzewasz, że dana mieszanka może powodować problemy z trawieniem, warto zamienić ją na produkt wzbogacony o probiotyki i prebiotyki.


Tabela

Wartość odżywcza 100 ml produktu gotowego do spożycia
Wartość energetyczna 276 kJ / 66 kcal
Tłuszcz, w tym: 3,4 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 1,1 g
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 1,7 g
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone 0,6 g
Kwas linolowy 455 mg
Kwas α-linolenowy (ALA) 54,5 mg
Kwas arachidonowy (ARA) 16,5 mg
Kwas dokozaheksaenowy (DHA) 16,5 mg
Kwas eikozapentaenowy (EPA) 3,6 mg
Węglowodany, w tym: 7,3 g
Cukry 7,2 g
Laktoza 7,0 g
Błonnik, w tym: 0,6 g
Galaktooligosacharydy (GOS) 0,48 g
Fruktooligosacharydy (FOS) 0,08 g
Białko 1,3 g
L-karnityna 2,1 mg
Witaminy:
Witamina A 58 µg
Witamina D 1,45 µg
Witamina E 1,4 mg
Witamina K 5,1 µg
Witamina C 9,2 mg
Tiamina 0,06 mg
Ryboflawina 0,13 mg
Niacyna 0,43 mg
Witamina B6 0,047 mg
Kwas foliowy 7,4 µg
Witamina B12 0,16 µg
Biotyna 1,7 µg
Kwas pantotenowy 0,53 mg
Składniki mineralne:
Sód 21,6 mg
Potas 71 mg
Chlorek 52 mg
Wapń 62 mg
Fosfor 42 mg
Magnez 5,4 mg
Żelazo 0,53 mg
Cynk 0,48 mg
Miedź 0,052 mg
Mangan 0,003 mg
Fluorek ≤ 0,006 mg
Selen 3 µg
Jod 13 µg
Inne:
Cholina 21 mg
Inozytol 7,2 mg
Pozostałe GOS* 0,2 g

* Galaktooligosacharydy


Skład

Laktoza z mleka, odtłuszczone mleko w proszku, odmineralizowana serwatka w proszku z mleka, galaktooligosacharydy z mleka w proszku (8,95%), olej palmowy z certyfikowanych upraw, olej kokosowy, olej rzepakowy, koncentrat serwatki z mleka, wysokooleinowy olej słonecznikowy, olej słonecznikowy, białko serwatkowe w proszku z mleka, fruktooligosacharydy (0,62 %), olej rybi, wapń, olej z Mortierella alpina, chlorek choliny, potas, sód, witamina C, magnez, emulgator (lecytyny z soi), inozytol , tauryna, żelazo, L-karnityna, cynk, sól sodowa kwasu urydyno-5’-fosforowego, kwas cytydyno-5’-monofosforowy, witamina E, przeciwutleniacz (palmitynian askorbylu), kwas adenozyno-5’-fosforowy, kwas pantotenowy, sól sodowa kwasu inozyno-5’-fosforowego, niacyna, L-tryptofan, sól sodowa kwasu guanozyno-5’-fosforowego, miedź, witamina A, tiamina, ryboflawina, witamina B6, jod, kwas foliowy, selen, witamina K, mangan, witamina D, biotyna, witamina B12.


Jak stosować

Sposób przygotowania mleka
1. Umyj ręce, wyparz miareczkę oraz wygotuj butelkę i smoczek w wodzie przez 10 minut lub użyj sterylizatora.
2. Gotuj wodę pitną przez 5 minut i pozostaw do wystygnięcia do temperatury ok. 40°C.
3. Sprawdź tabelę żywienia i wlej dokładną ilość wody do butelki.
4. Zawsze używaj wyłącznie załączonej miareczki.
5. Dodaj dokładną liczbę płaskich, nieubitych miareczek Bebiko Pro+ 1. Przestrzegaj wartości podanych w tabeli żywienia.
6. Zamknij butelkę i energicznie potrząsaj pionowo przez 10 sekund do całkowitego rozpuszczenia proszku. Załóż smoczek na
butelkę.
7. Sprawdź temperaturę produktu wewnętrzną stroną przegubu dłoni. Butelkę i smoczek umyj od razu po użyciu.


Dzienne spożycie

Bebiko Pro+ 1 mleko początkowe w proszku należy stosować się do tabeli żywienia. Podano w niej przeciętną wielkość i liczbę posiłków spożywanych przez niemowlę w ciągu doby.
O ile lekarz nie zaleci inaczej:
Wiek niemowlęcia 1. miesiąc / Liczba porcji na dobę 7 / Woda (ml) 90 - 120 / Liczba płaskich miareczek na porcję 3-4
Wiek niemowlęcia 2.-3. miesiąc / Liczba porcji na dobę 6 / Woda (ml) 120 / Liczba płaskich miareczek na porcję 4
Wiek niemowlęcia 4. miesiąc / Liczba porcji na dobę 6 / Woda (ml) 150 / Liczba płaskich miareczek na porcję 5
Wiek niemowlęcia 5.6. miesiąc / Liczba porcji na dobę 4 / Woda (ml) 180 / Liczba płaskich miareczek na porcję 6
100 ml Bebiko Pro+ 1 = 90 ml wody + 3 płaskie miareczki. 1 płaska miareczka = 4,6 g
Bebiko Pro+ 1 może również służyć do przygotowywania kleików i bezmlecznych kaszek BoboVita, na odpowiednim etapie rozszerzania diety niemowlęcia. Decyzja o rozpoczęciu rozszerzania diety powinna być skonsultowana z lekarzem.

Ostrzeżenia

Karmienie piersią jest najbardziej właściwym sposobem żywienia niemowląt. Produkt jest odpowiedni dla niemowląt od
urodzenia, w przypadku gdy nie są karmione piersią. Bebiko Pro+ 1 może być używane w sytuacji, gdy dziecko jest karmione
piersią, a istnieje konieczność dokarmiania. Jeśli dziecko nie jest karmione piersią, Bebiko Pro+ 1 tak jak inne mleka
początkowe, może stanowić jedyny pokarm zaspokajający wszystkie potrzeby żywieniowe, do momentu wprowadzenia
odpowiedniego żywienia uzupełniającego. Należy zwrócić uwagę na prawidłową higienę pierwszych ząbków, szczególnie
przed snem.


Waga

Masa netto 700 g.


Producent

Nutricia Polska Sp. z o.o.
ul. Bobrowiecka 8,
00-728 Warszawa


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.