Bebilon

  (51)

Bebilon to marka z koncernu Nutricia, który od dekad zajmuje się produkcją żywności dla niemowląt i dzieci. Nutricia została założona w 1901 roku w Holandii i od samych początków przyjęła za swoją misję tworzenie produktów mlecznych dla niemowląt.

Sortuj według

Mleko Bebilon - kompleksowy skład i bezpieczny rozwój dziecka

Wysoka jakość i bezpieczeństwo składników są głównymi wyznacznikami procesu produkcyjnego. Sama nazwa koncernu czerpie z łacińskiego słowa nutrire, czyli karmić. Dzisiaj, oprócz mleka dla niemowląt, koncern Nutricia oferuje także specjalne produkty dla osób przestrzegających określonej diety, a także produkty dedykowane nieco starszym dzieciom, w wieku przedszkolnym. Bebilon skupia się jednak przede wszystkim na najmłodszych konsumentach, zapewniając im pełnowartościowe pożywienie. Bebilon to marka, która przez lata wypracowała sobie zaufanie wielu matek na całym świecie i dziś należy do jednej z najpopularniejszych firm na rynku.

Mleko Bebilon z dekady na dekadę zyskiwało coraz lepiej opracowywaną recepturę, która dzisiaj odpowiada na potrzeby nawet szczególnie wrażliwych niemowląt. Ta receptura zapewniła marce nie tylko zaufanie matek, ale także pediatrów i lekarzy, którzy chętnie polecają produkty Bebilon, takie jak Bebilon Profutura, Bebilon Pepti DHA czy Bebilon Comfort mleko początkowe. Mleko Bebilon może być podawane jako uzupełnienie dla mleka matki, ale także jako główne pożywienie maluchów. Dostarcza im niezbędnych składników, które zapewniają zdrowy i bezpieczny rozwój. Wieloletnie badania nad produktami marki zapewniają transparentność składników oraz pewność, że są one zgodne z wszelkimi wymogami żywieniowymi, co w przypadku niemowlaków ma szczególne znaczenie.

Bebilon - mleko dla indywidualnych potrzeb dziecka

W ofercie marki znajdziesz różnorodne linie żywieniowe oraz wiele produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb matki i dziecka. Każdy z wyrobów posiada gwarancję jakości i bezpieczeństwa marki Bebilon. Rodzaje produktów dostępnych w ofercie firmy różnią się przede wszystkim wiekiem dziecka. Każda receptura została dokładnie dostosowana do potrzeb dziecka na określonym etapie rozwoju, przebadana i wielokrotnie sprawdzona tak, aby zapewnić komfort matce, a maluchowi zdrowie.

Produkty Bebilon wspierają przede wszystkim odporność niemowlaka, która w pierwszych miesiącach życia ma szczególne znaczenie. Preparaty nastawione są także na działanie profilaktyczne, myśląc o przyszłym rozwoju dziecka, a także uwzględniają potrzeby dzieci z alergią, które wymagają indywidualnej diety i konkretnych składników w pożywieniu. W swojej ofercie Bebilon posiada także produkty dedykowane różnorodnym dolegliwościom jak kolki - Bebilon na kolki - oraz na tendencję do ulewań. Bebilon na ulewanie ma specjalnie opracowaną recepturę, która zapobiega zwracaniu pokarmu. Zawiera także produkty zagęszczające, które pomagają utrzymać produkt w żołądku niemowlaka. Oddzielnym preparatem zagęszczającym pożywienie jest z kolei Bebilon Nutriton preparat zagęszczający.

Produkty marki Bebilon mają przystępną cenę, dzięki czemu nie ponosi się dużych wydatków, kompletując wyprawkę dla niemowlaka czy uzupełniając zapasy mleka. Żywność dla dzieci jest dostępna również przez Internet. Sprawdź, jakie mleka Bebilon oferuje producent w swoim portfolio!

Bebilon: rodzaje mleka początkowego i następnego

Jakie inne produkty opracował Bebilon? Mleko dla najmłodszych może przybierać różne formy i posiadać różnorodny skład dostosowany do indywidualnych potrzeb. Każde mleko modyfikowane Bebilon oparte jest o staranną analizę mleka matki i skomponowane tak, aby móc w pełni zastąpić naturalny pokarm.

Bebilon 1 Profutura to najbardziej zaawansowana receptura mleka modyfikowanego. Ten rodzaj produktu z serii Bebilon mleko początkowe przeznaczony jest dla niemowląt już od pierwszego tygodnia życia i może być stosowany jako pokarm uzupełniający lub jako mleko zastępcze, jeśli matka nie może karmić piersią. Bebilon dla wcześniaków to produkty dla niemowlaków przedwcześnie urodzonych, jak i dla wcześniaków o zmniejszonej masie ciała. Z racji zwiększonego ryzyka przy niemowlakach urodzonych przedwcześnie każde mleko musi być jednak stosowane pod nadzorem lekarza.

Bebilon w swojej ofercie posiada także produkty bezpieczne dla dzieci z alergią. Bebilon bez laktozy to dietetyczny środek, który jednak również powinien być stosowany w konsultacji ze specjalistą. Używany jest zwłaszcza wtedy, kiedy u dziecka po wypiciu mleka występuje ostra biegunka, wymioty czy wzdęcia, które mogą być skutkiem nietolerancji laktozy. Z kolei mleko Bebilon HA 3 to produkt dedykowany niemowlakom z tendencjami do alergii pokarmowej. Jest kontynuacją mleka HA 2 i może być stosowane powyżej 12 miesiąca życia pod nadzorem lekarza. Wszystkie produkty marki Bebilon posiadają szczegółowe testy alergiczne i żywnościowe, jednak należy pamiętać, że każdy organizm niemowlęcia może inaczej reagować na zawarte w nich składniki, dlatego konsultacja i opinia lekarza powinna mieć pierwszorzędne znaczenie.

O tym pamiętaj

Nie ma wątpliwości, że dla mamy i dziecka najlepsze jest karmienie mlekiem matki. Wyłączne karmienie piersią przez pierwsze pół roku życia maleństwa, a następnie kontynuowanie karmienia i włączanie posiłków uzupełniających zalecają zarówno polskie Ministerstwo Zdrowia (MZ), jak i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP). Jednoczesne karmienie mlekiem matki oraz produktami uzupełniającymi polecane jest do końca pierwszego (według APP) lub drugiego roku życia malucha (zdaniem MZ i WHO).