Bebilon Nutriton, preparat zagęszczający przy ulewaniach, 135 g

Marka: BEBILON
  • Preparat zagęszczający mleko i wspierający naturalny rozwój dziecka.
Dostępny
41,37

O produkcie: Bebilon Nutriton, preparat zagęszczający przy ulewaniach, 135 g

100000601

Opis

Bebilon Nutriton Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt od urodzenia, 135 g.


Właściwości

Bebilon Nutriton to preparat odpowiedni do postępowania dietetycznego w przypadku ulewań. Produkt służy do zagęszczania mleka kobiecego, modyfikowanego lub mieszanki mlekozastępczej. Jeśli lekarz zdiagnozował u Twojego dziecka nadmierne ulewanie, możesz skonsultować z nim zastosowanie tego preparatu.

Produkt jest odpowiedni dla niemowląt od urodzenia. Nie może stanowić jedynego źródła pożywienia!

Czy ulewanie u dziecka jest powodem do zmartwienia?

Ulewanie często wynika z niedojrzałości układu pokarmowego i ustępuje samoistnie w okolicy 4.-6. miesiąca. Ważne, aby odróżnić je od wymiotów.

  • W przypadku ulewania pokarm wypływa z buzi cienką strużką. Taki stan szybko mija, a dziecko jest najedzone i pogodne.
  • Wymiotom towarzyszą skurcze, a oddawanie pokarmu następuje gwałtownie. Poza tym niemowlę wygląda na wystraszone i wyraźnie coś mu dolega.

Aby zapobiec ulewaniu, niejednokrotnie wystarczy wprowadzić kilka zmian w sposobie karmienia malucha, np. unikanie pośpiechu i kładzenia najedzonego niemowlęcia do łóżeczka, przyjęcie odpowiedniej pozycji, zmiana akcesoriów do karmienia, odciągnięcie nadmiaru pokarmu itp.

Jak stosować Bebilon Nutriton?

Bebilon Nutriton należy stosować pod nadzorem lekarza. Produkt może być:

  • podawany łyżeczką bezpośrednio przed karmieniem piersią (w formie gęstej papki),
  • dodawany do odciągniętego mleka matki,
  • dodawany bezpośrednio do mieszanki mlekozastępczej lub modyfikowanego mleka dla niemowląt.

Czy Bebilon Nutriton to preparat zagęszczający?

Bebilon Nutrition to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, którą lekarz może zalecić w przypadku ulewań. Zagęszcza mleko kobiece, mleko modyfikowane lub mieszankę mlekozastępczą dzięki zawartości mączki chleba świętojańskiego. Oprócz niej w składzie znajdziesz też wapń, cynk i żelazo.

Kiedy stosować Bebilon Nutriton?

Stosowanie preparatu Bebilon Nutriton (podobnie jak jakiegokolwiek innego sposobu na zagęszczenie mleka dla malucha) powinno być poprzedzone konsultacją z pediatrą – nigdy nie należy robić tego na własną rękę. Lekarz może zlecić taki sposób żywienia z powodu częstych ulewań, braku przyrostu wagi lub braku nocnego snu.

Czasami okazuje się również, że niemowlę rozwija się prawidłowo (zgodnie z siatkami centylowymi), ale kaloryczność posiłków ewidentnie mu nie wystarcza. W takich sytuacjach dodanie preparatu zagęszczającego takiego jak Bebilon Nutrition zwiększa uczucie sytości u malca (odpowiednie zalecenie także musi wydać pediatra). Pamiętaj, że w jednej porcji posiłku nie wolno rozpuszczać większej liczby miarek mieszanki mlekozastępczej niż podaje producent!


Tabela

Wartość odżywcza 100 g produktu
Wartość energetyczna 1345 kJ / 318 kcal
Tłuszcz w tym: 0,3 g
kwasy nasycone 0 g
Węglowodany w tym: 66 g
cukry 6,0 g
Błonnik 25 g
Białko 0 g
Sól 0,02 g
Składniki mineralne:
Sód 6,0 mg
Wapń 335 mg
Cynk 5,3 mg
Żelazo 8,8 mg

Skład

Maltodekstryna, mączka chleba świętojańskiego, wapń, żelazo, cynk. 


Dzienne spożycie

Metoda przygotowania - bez gotowania

Metoda karmienia
(od urodzenia)
Liczba płaskich
miarek produktu
Ilość świeżo przegotowanej
i ostudzonej do temperatury
około 40°C wody (ml)
Ilość pokarmu kobiecego,
mleka modyfikowanego lub
preparatu mlekozastępczego
o temperaturze ciała (ml)
Karmienie piersią
(przygotowanie papki)
1 na każde 25 -
Karmienie piersią
(odciągnięty pokarm kobiecy)
1 - na każde 100
Karmienie mlekiem modyfikowanym
lub preparatem mlekozastępczym
1 - na każde 100

1 płaska miarka = 1,7 g proszku

Sposób przygotowania ­bez gotowania

W postaci papki. Ta metoda może być stosowana u niemowląt karmionych piersią. Przygotuj Bebilon Nutriton jako papkę ześwieżo przegotowaną i ostudzoną do temperatury około 40°C wodą według proporcji: 1 miarka na 25 ml wody. Dobrze wymieszaj i pozostaw na 3 minuty do zgęstnienia. Zamieszaj ponownie i podawaj dziecku łyżeczką bezpośrednio przed lub wtrakcie karmienia piersią.

Zagęszczanie odciągniętego pokarmu kobiecego. Dodaj Bebilon Nutriton w ilości zgodnej z tabelą przygotowania. Zamknijbutelkę. Wymieszaj zawartość butelki ruchem obrotowym między dłońmi (5 sek.). Czas pomiędzy dodaniem produktu a mieszaniem powinien być możliwie najkrótszy. Następnie potrząsaj do całkowitego rozpuszczenia proszku (20 sek.) Załóż smoczek na butelkę. Odczekaj 7 minut, aby produkt zgęstniał. Odwróć butelkę smoczkiem do dołu dopiero bezpośrednioprzed użyciem. Sprawdź temperaturę produktu wewnętrzną stroną przegubu dłoni.

Uwaga! Preparat po kilku minutach gęstnieje, może być więc konieczne użycie smoczka z większymi dziurkami. Ważne jest, aby po skończonym posiłku dzieckonie przetrzymywało w buzi smoczka z resztkami produktu. Zagęszczanie mleka modyfikowanego lub preparatu mlekozastępczego. Przygotuj mleko modyfikowane lub preparat mlekozastępczy według zaleceń producenta. Dodaj Bebilon Nutriton w ilości zgodnej z tabelą przygotowania. Następnie postępuj zgodnie ze sposobem przygotowania jak w przypadku zagęszczania odciągniętego pokarmu kobiecego.


Przeznaczenie

Zagęszczenie preparatu mlekozastępczego lub mleka modyfikowanego.

Ostrzeżenia

Ważne informacje dotyczące karmienia: ­

Produkt powinien być przygotowywany w higienicznych warunkach. Należy umyć ręce i wyparzyć naczynia potrzebne doprzygotowania produktu. ­ Podczas karmienia, niemowlę powinno być pod stałą opieką. ­ Używać wyłącznie załączonej miarki. ­ Przygotować bezpośrednio przed spożyciem i wykorzystać w ciągu 2 godzin po przygotowaniu. ­ Nigdy nie używać ponownie niewykorzystanej części produktu. Niewykorzystaną porcję produktu należy wyrzucićbezpośrednio po skończonym posiłku. ­ Ilość podanej papki należy dobierać indywidualnie pod kontrolą lekarza, obserwując reakcje niemowlęcia. ­ Nie podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych ze względu na zagrożenie oparzeniem. ­ Należy zwrócić uwagę na prawidłową higienę pierwszych ząbków, szczególnie przed snem.

Przechowywanie: ­ Produkt zamknięty fabrycznie przechowywać w suchym miejscu w temperaturze do 25°C. ­ Po otwarciu zamknąć wewnętrzną torebkę i przechowywać w suchym miejscu w temperaturze do 25°C. ­ Nie przechowywać w lodówce. ­ Zużyć w ciągu 4 tygodni od otwarcia. ­ Nie zaleca się przesypywania produktu do innych pojemników. ­ Opakowanie zewnętrzne powinno być wyrzucone dopiero po całkowitym wykorzystaniu zawartości, ze względu naumieszczone na nim ważne informacje.

Ważne informacje: ­ Produkt należy stosować pod nadzorem lekarza i według jego zaleceń ­ Produkt jest odpowiedni dla niemowląt od urodzenia ­ Produkt nie może stanowić jedynego źródła pożywienia ­ Ten produkt nie był badany pod kątem bezpieczeństwa użycia u niemowląt przedwcześnie urodzonych i niemowląt z niskąurodzeniową masą ciała, dlatego nie zalecane jest stosowanie produktu w tej grupie Ostrzeżenie Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Niewłaściwe przygotowanie i przechowywanie może stanowićzagrożenie dla zdrowia dziecka.


Waga

135g netto


Producent

Nutricia Polska
Bobrowiecka 6
00-728 Warszawa

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.