Bepanthen

  (14)

Bepanthen to marka, która specjalizuje się w kosmetykach ochronnych przeznaczonych do stosowania zewnętrznego - na skórę. Można wyróżnić tutaj kremy oraz maści ochronne, a także kosmetyki specjalistyczne zalecane w przebiegu chorób skórnych takich jak egzema bądź atopowe zapalenie skóry.

Sortuj według

Bepanthen - krem i maść

Produkty marki Bepanthen nie uczulają i nie zawierają zbędnych substancji chemicznych. Są bezpieczne w stosowaniu nawet w przypadku delikatnej i wrażliwej skóry. Wśród dostępnych produktów popularnym kosmetykiem jest Bepanthen krem do skóry suchej i podrażnionej. Środek przynosi szybkie ukojenie i łagodzi dyskomfort. Pomaga też odbudować warstwę ochronną naskórka.

W łagodzeniu podrażnień sprawdza się także opracowana przez Bepanthen maść. Jej stosowanie zaleca się w trakcie leczenia stanów zapalnych. Środek można nakładać też w czasie gojenia się tatuażu. Będzie łagodny dla skóry i ograniczy zaczerwienienie. Jeżeli narzeka się na podrażnienia i chce się wyleczyć stany zapalne, warto zastosować na tatuowany obszar preparat marki Bepanthen. Tatuaż będzie goił się szybciej i zminimalizuje się związane z tym procesem nieprzyjemne odczucia.

Produkowana przez Bepanthen maść ochronna sprawdza się także jako środek przeciwdziałający odparzeniom. Warto stosować ją na skórę dziecka w wieku niemowlęcym. W tym okresie zdarzają się odparzenia powstałe w wyniku noszenia pieluszki. Maść Bepanthen doskonale sobie radzi z takimi problemami. Nawilża, koi skórę i dodatkowo ją natłuszcza. Dzięki temu pomaga w odbudowie naturalnej lipidowej bariery ochronnej delikatnego niemowlęcego naskórka.

Wśród maści można wyróżnić tę, która pochodzi z serii Bepanthen Baby krem. Wspomniana linia preparatów przeznaczona jest do stosowania zwłaszcza na dziecięcej skórze. Kosmetyki z tej serii są delikatne i pozbawione substancji zapachowych.

Bepanthen - krople

Jedną z pozycji w asortymencie marki Bepanthen są krople do oczu. Mają one za zadanie nawilżać bardzo przesuszone oczy. W ich składzie wyróżnić można kwas hialuronowy, który oblepia powierzchnię oka i pozwala zregenerować występujący na niej naturalnie filtr łzowy. Innym składnikiem wspomnianego produktu marki Bepanthen jest prowitamina B5, która nawilża i koi powierzchnię oka. Dzięki fuzji tych dwóch substancji osiągniesz długotrwały efekt nawilżenia oczu bez uczucia zamglenia obrazu.

Bepanthen na atopowe zapalenie skóry

Atopia to jedna z tych dolegliwości skórnych, w których również pomagają produkty marki Bepanthen. Egzema, a konkretnie jej widoczne objawy, dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów są zdecydowanie mniej uciążliwe, a skóra zyskuje elastyczność, gładkość i komfort. Kosmetyki Bepanthen  przeciwko atopowemu zapaleniu skóry pomagają znacząco zmniejszyć zaczerwienienie skóry. Ponadto likwidują nieprzyjemne uczucie swędzenia, które często towarzyszy atopii.

Dzieje się tak za sprawą obecnych w składzie kosmetyków Bepanthen lipidów LLT o strukturach zbliżonych do tych, które naturalnie wytwarza ludzka skóra. Mogą one zatem dopasować się do przerwanych wiązań naskórka i wypełnić je, przywracając gładkość i ciągłość zewnętrznych warstw skóry. Produkty Bepanthen na egzemę utrzymują właściwy poziom nawodnienia skóry i stymulują jej naturalne mechanizmy do nawadniania. Gdzie szukać wspomnianych preparatów na AZS?Kremy i maści Bepanthen znajdziesz w aptece - sprawdź produkty łagodzące uciążliwe dolegliwości.

Bepanthen na brodawki

Brodawki piersiowe są często narażone na podrażnienia zwłaszcza w okresie karmienia piersią. W tym przypadku również pomocna będzie opracowana przez Bepanthen maść. Jeżeli po niemowlęcym posiłku brodawki dają nieprzyjemne dolegliwości, możesz posmarować je delikatną warstwą produktu. Maść złagodzi ból i pieczenie oraz zabezpieczy powierzchnię skóry przed dalszymi niedogodnościami. Produkty Bepanthen mają atrakcyjne ceny, co pozwala zaoszczędzić na kompletowaniu wyprawki dla mamy i dziecka.