Beta Karoten Plus, suplement diety, 60 kapsułek

Suplement diety z betakarotenem, składnikiem wzmacniającym wzrok.

Dostępny
9,73

O produkcie: Beta Karoten Plus, suplement diety, 60 kapsułek

100014942

Opis

Suplement diety Beta Karoten Plus zawiera witaminę A i E. Witamina A przyczynia się do prawidłowego metabolizmu żelaza, oraz odgrywa rolę w procesie specjalizacji komórek. Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Właściwości

Suplement diety Beta Karoten Plus bazuje na beta-karotenie. Ten organiczny związek chemiczny zalicza się do karotenoidów — pomarańczowych, czerwonych i żółtych barwników roślinnych. Najważniejszą cechą tych naturalnych substancji występujących m.in. w marchwi i papryce są zdolności antyoksydacyjne wobec reaktywnych form tlenu i wolnych rodników.

Beta-karoten jest też substratem do syntezy prowitaminy A, która ulega w organizmie przemianie do witaminy A (retinolu). Odbywa się to częściowo w przewodzie pokarmowym, gdzie po wchłonięciu retinol ponownie przekształca się do prowitaminy, aby mógł zostać zmagazynowany. Głównym miejscem jego kumulacji jest tkanka tłuszczowa i skóra, w których odpowiada za ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Nieznaczna ilość beta-karotenu ulega przemianom w wątrobie do witaminy A, która jest magazynowana w tym organie postaci estrów, zwłaszcza kwasu palmitynowego. Nadmiar beta-karotenu jest usuwany z organizmu wraz z kałem.

Witamina A:

  • wspomaga utrzymanie prawidłowego widzenia i uczestniczy w procesach zachodzących w siatkówce;
  • bierze udział w rozroście tkanki kostnej i komórek nabłonkowych, zwłaszcza błony śluzowej przewodu pokarmowego, dróg oddechowych czy jamy ustnej;
  • przyczynia się do zachowania właściwego metabolizmu żelaza;
  • odgrywa rolę w procesie specjalizacji komórek;
  • wspiera poprawne funkcjonowanie układu odpornościowego.

W składzie suplementu diety Beta Karoten Plus znajduje się też witamina E cechująca się wysokimi zdolnościami antyoksydacyjnymi. Wspomaga ona ochronę białek, lipidów i DNA przed utlenianiem i niszczeniem. Przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu wolnych rodników. Ponadto tokoferole oddziałują na zmniejszenie rozwoju blaszek miażdżycowych i miażdżycy. Mogą też wspierać zabezpieczanie czerwonych krwinek i śródbłonka.

Jak działa Beta Karoten Plus?

Składniki preparatu Beta Karoten Plus pomagają uzupełnić codzienną dietę w dużą ilość beta-karotenu i witaminę E.

Jak stosować Beta Karoten Plus?

Stosuj 1 kapsułkę suplementu diety na dobę. Porcję produktu popij wodą. Nie przekraczaj zalecanej dziennej ilości preparatu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Beta Karoten Plus?

Nie stosuj preparatu, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek z jego składników. Pamiętaj też, że nie może stanowić on alternatywy dla odpowiednio zbilansowanej i zdrowej diety.

Czy Beta Karoten Plus jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Suplement diety nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży.


Tabela

Składniki Zawartość w 1 tabletce: RWS*
Beta karoten
w przeliczeniu na wit. A (ekwiwalent retinolu)
7 mg
999 ug

124,87%
Witamina E ( ekwiwalent alfa-tokoferolu) 12 mg 100%

RWS - Referencyjna wartość spożycia

Skład

Składniki: olej słonecznikowy, żelatyna wołowa, beta karoten, witamina E, glicerol (substancja utrzymująca wilgoć), tlenki i wodorotlenki żelaza (barwniki), dwutlenek tytanu

Jak stosować

Przyjmować doustnie, popijając odpowiednią ilością wody.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka.

Przeznaczenie

Beta Karoten plus to suplement diety zawierający maksymalną dawkę beta karotenu. Produkt polecany jest osobom chcącym zadbać o zdrowie i właściwą pigmentację skóry w trakcie opalania.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przeciwwskazania: Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących.

Waga

Masa netto 8 g (60 kapsułek).

Producent

Zakłady Farmaceutyczne COLFARM S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.