Witamina A+E w kroplach, kapsułkach i tabletkach

  (30)

Witamina A+E pomaga utrzymać w dobrej kondycji włosy, skórę i paznokcie. Wspiera pracę układu immunologicznego, prawidłowe funkcjonowanie wzroku, spowalnia procesy starzenia skóry. Znana również z właściwości antyoksydacyjnych.

Sortuj według
Witamina A+E

Witamina A+E

Witamina A i E - uzupełnienie codziennej diety

Komponując swój codzienny jadłospis, warto zwrócić uwagę, czy zawarta jest w nim witamina A i E. Ich niedobór może być przyczyną zmian chorobowych błon śluzowych i nabłonków, wielu schorzeń, jak również niedowidzenia po zmierzchu. Pierwsza z nich znajduje się w produktach pochodzenia zwierzęcego (retinol) i roślinnego (beta-karoten), np. jaja, produkty mleczne, żółte i pomarańczowe warzywa. Źródłem witaminy E są orzechy, oleje tłoczone na zimno czy kapusta. Szczególnie polecane są osobom, które stosują dietę eliminacyjną, odchudzającą, sportowcom czy palaczom tytoniu.

Działanie witamin A i E

Witamina A plus E mają wielokierunkowe działanie, m.in.: pobudzają procesy regeneracyjne skóry i utrzymują prawidłowy jej stan, a także wspomagają układ immunologiczny. Witamina E zwana „witaminą młodości”, jest silnym przeciwutleniaczem. Zapobiega namnażaniu się i rozwojowi wolnych rodników i hamuje proces starzenia się skóry. Z kolei witamina A w głównej mierze gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku, poza tym wspomaga pracę tarczycy, płuc i jelit.

Witamina A+E w kroplach, kapsułkach, tabletkach - co wybrać?

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na witamina A+E krople, czy witamina A+E w kapsułkach, suplement będzie tak samo skuteczny. Wybór powinien być zgodny z indywidualnymi preferencjami i przyzwyczajeniami.