Biorepair Wrażliwe Zęby, pasta do zębów, 75 ml

Pasta do codziennego mycia zębów z nanocząsteczkami MicroRepair bez fluoru.

Dostępny
17,95

O produkcie: Biorepair Wrażliwe Zęby, pasta do zębów, 75 ml

100033784

Opis

Pasta do zębów przeznaczona do codziennego stosowania, która zmniejsza nadwrażliwość zębiny już od pierwszego zastosowania. Zawiera cząsteczki microRepair, które naprawiają szkliwo.

Wnika w odsłonięte kanaliki zębiny, zmniejszając nadwrażliwość zębów już od pierwszego zastosowania w przypadku stosowania miejscowego za pomocą palca.


Właściwości

Pasta BioRepair Wrażliwe Zęby już od pierwszego użycia zmniejsza nadwrażliwość zębiny. Pomaga zwalczyć nieprzyjemne dolegliwości i ból spowodowany spożyciem zbyt zimnych lub zbyt gorących napojów i posiłków. Chroni strukturę zęba w czasie szczotkowania, łagodzi podrażnienia spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi. Jednym ze składników tej pasty do zębów są nanocząsteczki MicroRepair. Są to struktury zbudowane z substytutu hydroksyapatytu (stanowi on 90% szkliwa i 70% zębiny), dzięki czemu doskonale wbudowują się w strukturę zębów i naprawiają mikroubytki i niewielkie uszkodzenia.

Higiena jamy ustnej przy zastosowaniu BioRepair Wrażliwe Zęby jest szczególnie korzystna dla ich zdrowia. Pasta ma wiele właściwości wpływających na stan uzębienia.

  • Odbudowuje strukturę szkliwa i zębiny,
  • naprawia mikrouszkodzenia i ubytki.
  • Pomaga zwalczać nadwrażliwość zębów i towarzyszący mu ból i dyskomfort.
  • Działa przeciwbakteryjnie i odświeża oddech.
  • Jony cynku sprawiają, że na strukturze zębów nie osadza się kamień czy płytka nazębna.

Jak działa pasta do zębów BioRepair Wrażliwe Zęby?

BioRepair Wrażliwe Zęby ma działanie kompleksowe. Nanocząsteczki MicroRepair otrzymywane z substytutu hydroksyapatytu odbudowują szkliwo, powlekają odsłoniętą zębinę specjalnym filtrem, działają antybakteryjnie i przeciwpróchniczo. Systematyczne mycie zębów tą pastą sprawia, że stają się mocne, zdrowe i odporne na powstawanie płytki nazębnej, kamienia czy ubytków próchniczych.

Czy dzieci mogą stosować pastę BioRepair Wrażliwe Zęby?

Preparat jest wolny od fluoru, SLS, parabenów czy dwutlenku tytanu. Dzięki temu może być z powodzeniem stosowany u osób poniżej 6 roku życia.

Kiedy stosować pastę BioRepair Wrażliwe Zęby?

BioRepair Wrażliwe Zęby jest przeznaczona do codziennego stosowania. Należy jej używać rano i wieczorem, wskazane jest również szczotkowanie po każdym posiłku. Mogą po nią sięgać osoby bez problemów z nadwrażliwością zębów, choć jest ona szczególnie polecana pacjentom, którzy uskarżają się na podrażnienia.

Jak aplikować pastę BioRepair Wrażliwe Zęby?

Poza tradycyjnym szczotkowaniem, pastę można nakładać również palcem. Należy to robić miejscowo. Na opuszek trzeba nałożyć niewielką ilość produktu, utrzymać w danym położeniu przez ok. 30 sekund a następnie przepłukać wodą, pamiętając o tym, żeby nie połknąć preparatu. Pastę nakładać na miejsca, które są szczególnie bolesne.


Skład INCI

Aqua, Zinc Hydroxyapatite (microRepair), Glycerin, Sorbitol, Cellulose, Gum, PEG-32, Silica, Sodium Myristoyl Sarcosinate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Aroma, Sodium Saccharin, Citric Acid, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate


Pojemność

Objętość netto 75 ml.


Producent

Biorepair


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.