Blue Cap

  (12)

Blue Cap to marka specjalizująca się w produkcji kosmetyków na problemy skórne. Należy do firmy Catalysi, S.L., której dystrybutorem jest Aspen Distribution Sp. z o.o. Marka produkuje preparaty ze składnikami, które mają za zadanie docierać w głębokie warstwy skóry.

Sortuj według

Kosmetyki Blue Cap na problemy skórne

Blue Cap to preparaty ze składnikami, które wspierają walkę ze stanami zapalnymi. To kosmetyki polecane osobom borykającym się z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry, egzemą i grzybicą. Składniki zawarte w preparatach na problemy skórne Blue Cap dostępne w Dr. Max mogą pomóc poradzić sobie ze złuszczaniem się naskórka, świądem, pieczeniem i podrażnieniami skóry w procesach zapalnych. Wspierają walkę z infekcjami grzybiczymi. Blue Cap oferuje m.in. preparaty pod postaci sprayu i kremu. Kosmetyki te zawierają pirokton olaminy, który został poddany procesowi biokatalitycznej aktywacji molekularnej. Taki zabieg odpowiada za zwiększenie stabilności tego składnika i jego wpływ na skórę. Preparaty Blue Cap mają za zadanie regulować procesy komórkowe, w których uczestniczy białko p53.

Preparaty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów Blue Cap

Produkty Blue Cap można stosować zarówno u dorosłych, jak i dzieci. W asortymencie marki można znaleźć szampony do włosów, pianki, żele do mycia twarzy i ciała oraz  spraye. Flagowym wyrobem tego producenta jest Blue Cap Spray na świąd, pieczenie i podrażnienia skóry. Preparat ten nie zawiera kortykosteroidów i cytostatyka. To kosmetyk stosowany w celu ograniczenia rozwoju grzybów drożdżopochodnych. Niektóre produkty tej marki mogą być używane nawet u dzieci od 2. roku życia, a inne – powyżej 6. roku życia. To kosmetyki do stosowania 2-3 razy w tygodniu.

Do produktów przeznaczonych do aplikacji na skórę głowy dołączono aplikatory, które ułatwiają porcjowanie odpowiedniej ilości preparatu. Producent zaleca łączenie wybranych preparatów – przykładem jest zestaw szamponów, maści i sprayów na łojotokowe zapalenie skóry Blue Cap krem i Blue Cap szampon. Ceny wyrobów Blue Cap różnią się w zależności od ich przeznaczenia. Produkty tej marki przeszły testy kliniczne na terenie Europy i innych kontynentów. Zgodnie z nimi nie powodują one skutków ubocznych. Wyroby te zawierają bezpieczne składniki łatwo wchłaniane przez ludzką skórę.