Blue Cap Spray, aerozol do stosowania na skórę, 200 ml

Spray redukujący świąd i pieczenie, wskazany przy łuszczycy i egzemie.

Wielkość opakowania - mililitry
Dostępny
153,99

O produkcie: Blue Cap Spray, aerozol do stosowania na skórę, 200 ml

100040199

Opis

Blue Cap Spray, areozol do stosowania na skórę, 200 ml  to preparat polecany dla osób z chorobami skóry, takimi jak łuszczyca i egzema. Poprawia stan oraz wygląd skóry. Zmniejsza swędzenie i łuszczenie naskórka. 


Właściwości

Blue Cap Spray to produkt przeznaczony do stosowania u dzieci i dorosłych. Zawiera starannie dobrane i łatwo wchłanialne składniki, które pomagają łagodzić stany zapalne skóry. Preparat nie wywołuje skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczny, co potwierdzają badania kliniczne przeprowadzane na całym świecie.

Formuła preparatu została poddana procesowi aktywacji molekularnej. Dzięki temu główny składnik Blue Cap Spray, pirokton olaminy, znacznie lepiej wspomaga redukowanie podrażnień skóry.

  • Wspiera proces złuszczania naskórka.
  • Redukuje świąd, pieczenie i podrażnienia w przebiegu procesów zapalnych.
  • Pomaga hamować nadmierną produkcję łoju przez gruczoły łojowe.
  • Usprawnia proces eliminacji negatywnych skutków stresu oksydacyjnego.

Jak działa Blue Cap Spray?

Blue Cap Spray zawiera pirokton olaminy, który może być stosowany przy stanach zapalnych. Pirokton olaminy wspomaga złuszczanie naskórka i redukcję świądu czy pieczenia podczas leczenia dermatoz, takich jak łuszczyca czy egzema.

Jak długo można stosować Blue Cap Spray?

Preparat pomaga łagodzić podrażnienia skóry już od pierwszej aplikacji. Widoczne wsparcie redukcji stanów zapalnych można zauważyć już po 2-3 dniach stosowania. Zalecana kuracja trwa około 30 dni. W przypadku zaawansowanych stadiów chorobowych należy używać Blue Cap Spray aż do momentu ustąpienia dolegliwości.

Czy stosowanie Blue Cap Spray w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu Blue Cap Spray w ciąży.


Skład INCI

Isopropyl Myristate, Alcohol Denat., Isobutane, Propane, Bisabolol, Polysorbate 80, Piroctone Olamine, Butane, Tocopheryl Acetate.


Jak stosować

Przed użyciem wstrząsnąć. Podczas stosowania trzymać pojemnik w pozycji pionowej w odległości około 15 cm od zmienionych miejsc na skórze. Spryskiwać aerozolem zmienione miejsca dwa razy dziennie. Jeden 3 sek. spray pozwala na pokrycie powierzchni ok. wielkości dłoni i jest równy ok. 1 ml roztworu aerozolu. Po każdej aplikacji odczekać 15 minut i zmyć letnią wodą. Użytkować do czasu ustąpienia objawów oraz przez kolejne 7 dni dla utrwalenia efektów kuracji. Zalecane stosowanie łączne z BLUE CAP KREM i/ lub BLUE CAP SZAMPON w zależności od miejsca występowania zmian na skórze.


Przeznaczenie

Łuszczyca, Egzema, Łojotokowe Zapalenie Skóry, Atopowe Zapalenie Skóry, Łupież. Stosowanie na skórę całego ciała w tym skórę owłosioną - skórę głowy za pomocą aplikatora znajdującego się w opakowaniu. BLUE CAP® Spray może być stosowany zarówno u dorosłych jak i u dzieci powyżej 6 roku życia.


Ostrzeżenia

Produkt przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego, należy stosować zgodnie z przeznaczeniem. Nie stosować w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Unikać kontaktu z oczami - w przypadku zetknięcia przemyć dokładnie ciepłą wodą.
Nie eksponować na działanie wysokiej temperatury. Nie palić. Nie nagrzewać powyżej 50 ºC. Trzymać z dala od dzieci. Używać tylko w wentylowanym pomieszczeniu.


Pojemność

200 ml netto


Dystrybutor

ASPEN DISTRIBUTION SP. Z O.O.


Producent

Aspen Distribution Sp. z o.o.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.