Blue Cap Spray, areozol do stosowania na skórę, 100 ml

Dostępny
104,77

O produkcie

100038739

Blue Cap Spray, areozol do stosowania na skórę, 100 ml to preparat polecany dla osób z chorobami skóry, takimi jak łuszczyca i egzema. Poprawia stan oraz wygląd skóry. Zmniejsza swędzenie i łuszczenie naskórka. 

Właściwości

  • Zmniejsza i eliminuje złuszczanie się naskórka, świąd, pieczenie i podrażnienia skóry w przebiegu procesów zapalnych.
  • Nie zawiera kortykosteroidów ani cytostatyków.

BLUE CAP® SPRAY to unikalny preparat o wyjątkowej formule opartej na procesie aktywacji molekularnej, zwiększającej działanie preparatu. Eliminuje swędzenie, podrażnienia, zaczerwienienia, łuszczenie skóry oraz działa dezynfekująco.

Formuła BLUE CAP® Spray została poddana AKTYWACJI MOLEKULARNEJ, która zwiększa siłę działania preparatu w codziennej pielęgnacji skóry i dociera do warstwy podstawnej naskórka w ciągu kilku sekund, a działanie keratolityczne występuje już w 3 dniu. Zaczerwienienia ustępują od 10 dnia stosowania a w 20 dniu pojawia się „nowa skóra’’. BLUE CAP® SPRAY działa szybko i skutecznie dobrze penetrując najgłębsze warstwy skóry właściwej, nie wywołując efektów ubocznych. Blue Cap Spray posiada silne właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne i przeciwświądowe. Działa silnie przeciwbakteryjnie na szereg mikroorganizmów patogennych (paciorkowce, gronkowce) oraz przeciwgrzybiczo. Mechanizm działania preparatu polega na zahamowaniu proliferacji komórek naskórka i działaniu keratynolitycznym. BLUE CAP® SPRAY ma znacząco zwiększone właściwości antyutleniające i biologiczne. Indukuje apoptozę w keratynocytach poprzez aktywację p53, reguluje nieprawidłową proliferację i różnicowanie w keratynocytach. Minimalizuje negatywne skutki stresu oksydacyjnego i składników zapalnych lub komórek łuszczycowych. Promuje bezpośrednie działanie cytotoksyczne na keratynocyty i / lub komórki zapalne.
BLUE CAP® Spray ogranicza rozwój grzybów drożdżo-pochodnych (P. ovale) przez co znacznie poprawia wygląd skóry.

Skład INCI

Isopropyl Myristate, Alcohol Denat., Isobutane, Propane, Bisabolol, Polysorbate 80, Piroctone Olamine, Butane, Tocopheryl Acetate.

Jak stosować

Przed użyciem wstrząsnąć. Podczas stosowania trzymać pojemnik w pozycji pionowej w odległości około 15 cm od zmienionych miejsc na skórze. Spryskiwać aerozolem zmienione miejsca dwa razy dziennie. Jeden 3 sek. spray pozwala na pokrycie powierzchni ok. wielkości dłoni i jest równy ok. 1 ml roztworu aerozolu. Po każdej aplikacji odczekać 15 minut i zmyć letnią wodą. Użytkować do czasu ustąpienia objawów oraz przez kolejne 7 dni dla utrwalenia efektów kuracji. Zalecane stosowanie łączne z BLUE CAP KREM i/ lub BLUE CAP SZAMPON w zależności od miejsca występowania zmian na skórze.

Przeznaczenie

Łuszczyca, Egzema, Łojotokowe Zapalenie Skóry, Atopowe Zapalenie Skóry, Łupież. Stosowanie na skórę całego ciała w tym skórę owłosioną - skórę głowy za pomocą aplikatora znajdującego się w opakowaniu. BLUE CAP® Spray może być stosowany zarówno u dorosłych jak i u dzieci powyżej 6 roku życia.

Ostrzeżenia

Produkt przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego, należy stosować zgodnie z przeznaczeniem. Nie stosować w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Unikać kontaktu z oczami - w przypadku zetknięcia przemyć dokładnie ciepłą wodą.
Nie eksponować na działanie wysokiej temperatury. Nie palić. Nie nagrzewać powyżej 50 ºC. Trzymać z dala od dzieci. Używać tylko w wentylowanym pomieszczeniu.

Pojemność

100 ml netto

Dystrybutor

ASPEN DISTRIBUTION SP. Z O.O.

Producent

CATALYSIS, S.L.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.