Calsin Osteo 2000, suplement diety, 60 tabletek

Suplement diety zawierający: wapń, witaminę D3, a także witaminę K2.

Dostępny
31,24

O produkcie: Calsin Osteo 2000, suplement diety, 60 tabletek

100007910

Opis

Calsin Osteo 2000 60 tabletek to suplement diety zawierający: wapń, witaminę D3, witaminę K2, przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w wieku 50 lat i starszych.


Właściwości

Calsin Osteo 2000 to preparat w postaci doustnych tabletek. Jego skład jest bogaty w składniki aktywne wspomagające proces mineralizacji tkanki kostnej — wapń i witaminę D3. Formułę suplementu wzbogacono również o witaminę K2 w postaci menachinonu Mk-7 uzyskiwanego z japońskiego natto w ramach opatentowanego procesu biofermentacji. W suplemencie diety Calsin Osteo 2000 znajdują się 2 różne źródła wapnia. Pierwszym z nich jest naturalny kompleks mineralny Aquamin TH z czerwonych wapiennych alg morskich, a drugim — powszechnie stosowany w tego rodzaju produktach węglan wapnia.

 • Węglan wapnia pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów.
 • Kompleks Aquamin jest źródłem lepiej przyswajalnego wapnia. Ponadto zawiera 72 pierwiastki śladowe.
 • Witamina D pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wapnia i fosforu we krwi. Dodatkowo wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni.
 • Witamina K2 wspiera utrzymywanie zdrowych kości.
 • Witamina D3 i wapń wspierają spowalnianie procesu utraty minerałów kostnych u kobiet w okresie menopauzalnym. Niska gęstość kości to czynnik ryzyka dotyczący osteoporotycznych złamań kości (dotyczy kobiet w wieku 50 lat i starszych. Wsparcie działania występuje w przypadku spożywania dziennie przynajmniej 1200 mg wapnia i 20 μg witaminy D ze wszystkich źródeł).

Jak działa Calsin Osteo 2000?

Suplement diety Calsin Osteo 2000 zawiera wapń, witaminę D3 i K2, które wspierają proces mineralizacji tkanki kostnej. Umieszczony w preparacie wapń występuje w postaci węglanu wapnia i naturalnego kompleksu Aquamin (pozyskanego z czerwonych alg morskich). Dzięki temu ten pierwiastek mineralny niezbędny do utrzymania kości i zębów w dobrej kondycji jest lepiej przyswajany przez organizm. Zawarta w suplemencie diety Calsin Osteo 2000 witamina K2 dodatkowo wspiera utrzymywanie zdrowych kości, a witamina D3 i wapń wspomagają spowalnianie procesu utraty minerałów kostnych u kobiet w wieku okołomenopauzalnym.

Kiedy brać Calsin Osteo 2000?

Calsin Osteo 2000 to suplement diety przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w wieku 50 lat i starszych. Jest zalecany osobom borykającym się z osteoporozą, osteomalacją i osteopenią. Może być również stosowany podczas rekonwalescencji po złamaniach kości w celu wzmocnienia układu kostnego. Ponadto sprawdzi się u kobiet w okresie menopauzalnym.

Czy stosowanie Calsin Osteo 2000 w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania suplementu diety Calsin Osteo 2000 u kobiet ciężarnych.


Tabela

Składnik 2 tabletki RWS*
Wapń elementarny:
węglan wapnia (w tym Aquamin TG)
800 mg
2000 mg
100%
Witamina D3 25 µg (1000 j.m.) 500%
Witamina K2 40 µg 53%

*Referencyjne Wartości Spożycia


Skład

Składniki: węglan wapnia (wapń); Aquamin TG (wapń); substancje wypełniające: celuloza, guma arabska; substancja glazurująca: hydroksy- propylometyloceluloza; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych; menachinon (witamina K); substancja przeciwzbrylająca: fosforan magnezu; cholekalcyferol (witamina D); substancja glazurująca: glikol polietylenowy, barwnik: węglan wapnia; substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu; substancje glazurujące: poliwinylopirolidon, guma arabska; substancja przeciwzbrylająca: kwas stearynowy.


Jak stosować

Stosować doustnie.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciagu dnia: 2 tabletki.


Przeznaczenie

Dla kobiet i mężczyzn w wieku 50 lat i starszych.


Ostrzeżenia

 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.
 • Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników suplementu diety.
 • Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.
 • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej.
 • Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą.

Waga

60 tabletek powlekanych z rowkiem dzielącym (72,9 g netto)


Dystrybutor

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Sokratesa 13D lok. 27
01-909 Warszawa


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.