Cevitt Gardło, tabletki do ssania, smak cytrynowy, 20 tabletek

Suplement diety z witaminą C i cynkiem w formie tabletek do ssania.

Dostępny
31,20

Klienci kupili również

O produkcie: Cevitt Gardło, tabletki do ssania, smak cytrynowy, 20 tabletek

100001204

Opis

Cevitt Gardło, tabletki do ssania z witaminą C i cynkiem.
Smak cytrynowy.

Właściwości

Cevitt Gardło to preparat w postaci tabletek zawierający połączenie hialuronianu sodu, cynku i witaminy C. Sól sodowa kwasu hialuronowego wykazuje właściwości higroskopijne (wchłania wodę), koagulujące (żelujące) i mukoadhezyjne (ułatwia przyleganie substancji do śluzówki). Wraz z pozostałymi składnikami wspomaga ochronę gardła przed chrypką, kaszlem, podrażnieniem, suchością i dyskomfortem.

Podczas ssania tabletka po połączeniu ze śliną tworzy hydrożel, który pomaga zabezpieczać błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Błona śluzowa gardła odpowiada za ochronę organizmu przed zanieczyszczeniami i drobnoustrojami chorobotwórczymi, które dostają się do układu oddechowego razem z wdychanym powietrzem.

  • Hialuronian sodu wyróżnia się cząsteczkami o rozmiarze znacznie mniejszym niż kwas hialuronowy. Wspiera nawadnianie i wspomaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
  • Witamina C i cynk przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Skład preparatu jest wolny od cukru.

Jak działa Cevitt Gardło?

Składniki zawarte w preparacie Cevitt Gardło pomagają długotrwale nawilżać gardło i łagodzić objawy podrażnienia. Ponadto wspierają regenerację podrażnionej błony śluzowej gardła.

Kiedy brać Cevitt Gardło

Preparat Cevitt Gardło jest odpowiedni dla dzieci powyżej 6. roku życia, które potrafią ssać tabletkę, a także dla osób dorosłych. Sięgnij po produkt, jeśli jesteś szczególnie narażony na choroby błony śluzowej gardła — palisz  papierosy, pracujesz  głosem, przebywasz długotrwale w klimatyzowanych pomieszczeniach, często latasz samolotem lub przyjmujesz dużo leków.

Jak długo można stosować Cevitt Gardło?

Jeśli po 3-5 dniach stosowania preparatu Cevitt Gardło dolegliwości nie ustąpiły lub Twój stan się pogorszył, skonsultuj się z lekarzem.

Czy stosowanie Cevitt Gardło w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, przed zastosowaniem preparatu Cevitt Gardło skonsultuj się z lekarzem.


Skład

hialuronian sodu, ksantan, karbomer, witamina C, dwuwodny cytrynian cynku.
Dzięki obecności substancji pomocniczych witaminy C i dwuwodnego cytrynianu cynku 1 tabletka Cevitt Gardło zawiera 1,5 mg cynku i 12,00 mg witaminy C.
Zawiera aspartam i sorbitol.

Jak stosować

Tabletki do ssania.

Dzienne spożycie

Dzieci w wieku od 6 do 10 lat: należy powoli ssać 1 tabletkę co 4-5 godzin.
Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki dziennie.
Dorośli i dzieci powyżej 10 roku życia: należy powoli ssać 1 tabletkę co 2-3 godziny.
Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek dziennie.

Przeznaczenie

Tabletki do ssania Cevitt Gardło stosowane są w leczeniu podrażnień wywołujących kaszel, podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz związanym z nimi bólem gardła, utrudnionym przełykaniem oraz chrypką.

Ostrzeżenia

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tabletek do ssania Cevitt® Gardło.
Tabletki do ssania Cevitt® Gardto należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w suchym miejscu.

Możliwe skutki uboczne

Nadmierne stosowanie tabletek do ssania Cevitt® Gardło może prowadzić do rozrzedzenia się stolca, działać przeczyszczająco.

Waga

20 tabletek

Dystrybutor

Alpen Pharma AG ( Spółka Akcyjna ) Oddział w Polsce
Al. Jerozolimskie 151 lok. 1
02-326 Warszawa

Producent

Fairpharm Vertiebs GmbH ( Sp. z o.o. )

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.