Plaster Cosmos na Otarcia, 45 x 65 mm, op. 4 szt.

Dostępny
11,81

O produkcie

100022997

Cosmos Otarcia to sterylne, hydrokoloidowe plastry do zaopatrywania otarć.

Właściwości

Cosmos Otarcia to sterylne, hydrokoloidowe plastry do zaopatrywania otarć. Polecane szczególnie na otarcia na łokciach oraz kolanach, aby wspomóc proces gojenia oraz uśmierzyć ból. W odróżnieniu od plastrów tradycyjnych, które działają na zasadzie gojenia się ran w środowisku suchym, plaster hydrokoloidowy jest oparty na mechanizmie gojenia ran w środowisku wilgotnym (właściwości okluzyjne). Samoprzylepne hydrokoloidowe opatrunki zawierają warstwę, która pochłania wysięk i przekształca go w żelowo-podobną substancję, zapewniając amortyzację rannego obszaru oraz niwelując ucisk i tarcie.

CECHY PRODUKTU:

  • Wykonane z hydrokoloidu;

  • Wspomagają gojenie otarć, ;

  • Polecane szczególnie na otarcia na łokciach oraz kolanach;

  • Uśmierzają ból;

  • Zapewniają amortyzację;

  • Sterylne;

  • Zmniejszają ucisk i tarcie;

Skład

Hydrokoloid

Jak stosować

Umyć dłonie i nakładać plaster wyłącznie na suchą, czystą i nienatłuszczoną skórę.

Otworzyć zapieczętowane papierowe opakowanie i wyjąć plaster.

Przed zastosowaniem ogrzać plaster w dłoniach. Usunąć pierwszą folię ochronną i nałożyć odsłoniętą część plastra na powstałe otarcie skóry.

Nastepnie delikatnie pociągnąć drugą folię ochronną i założyć resztę plastra. Lekkie przyciśnięcie i wymodelowanie brzegów plastra zapewnia jego optymalne przyleganie do skóry.

Maksymalny czas stosowania plastra hydrokoloidowego wynosi 4 dni. Jeżeli zamierza się usunąć plaster wcześniej lub w momencie maksymalnego czasu stosowania, należy go na krótko zmoczyć ciepłą wodą.

Przeznaczenie

Do zaopatrywania otarć.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować na ranach zakażonych, silnie krwawiących oraz na ranach oparzeniowych 3. stopnia.

Jeżeli przed założeniem lub w trakcie noszenia plastra pojawią się oznaki wystąpienia infekcji (np. zaczerwienienie i obrzęk), a także w przypadku cukrzycy lub problemów z układem krążenia należy skonsultować się z lekarzem.

Dystrybutor

PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o.

Producent

Paul Hartmann AG

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.