Hartmann

  (42)

Niemiecka marka wyróżnia się długoletnią tradycją. Została założona w 1818 r. przez Ludwika von Hartmanna. Na początku zajmowała się bieleniem i przędzeniem tkanin. Z czasem zaczęto w niej produkować materiały opatrunkowe. Obecnie asortyment firmy odznacza się ogromną różnorodnością.

Sortuj według

Hartmann - rewolucyjne opatrunki, plastry i przylepce

Firma Hartmann od początku kładła nacisk na innowacyjne technologie, stając się pionierem w zakresie wytwarzania artykułów opatrunkowych. Przedstawiciele marki współpracowali z autorytetami naukowymi. W tworzeniu wyrobów brali udział lekarze. Jednym z nich był chirurg Louis Pasteur. Odkrył on, że mikroorganizmy przyczyniają się do powstawania infekcji, a sposobem na odkażenie skóry jest okładanie ran roztworem kwasu karbolowego. Jego geniusz dostrzegł Paul Hartmann. Mężczyźni wspólnie opatentowali pierwszą w historii gazę. Opatrunek ten stanowił przełom w rozwoju chirurgii.

Produkty Hartmann do użytku domowego i specjalistycznego

Firma Hartmann specjalizuje się w produkcji wyrobów przeznaczonych do stosowania w domu, przychodniach oraz szpitalach. Produkty tej marki są dostępne w wielu rozmiarach. Wykorzystano w nich rozwiązania przyspieszające gojenie się ran, np. wyposażono je w dodatkową warstwę hydrożelu. Niektóre opatrunki oraz plastry posiadają również w specjalną membranę poliuretanową zabezpieczającą przed chorobotwórczymi drobnoustrojami.

Hartmann - poznaj asortyment marki!

Apteki oferują produkty Hartmann w różnych cenach. Asortyment towarów obejmuje m.in. przylepce z tkaniny wiskozowej Hartmann Omniplast White, plastry, gazy, opaski uciskowe, rękawiczki, kompresy. W portfolio marki mieszczą się też podkłady, pieluchomajtki, testy płatkowe, pianki do czyszczenia skóry. Producent wytwarza ponadto urządzenia medyczne, np. automatyczny ciśnieniomierz naramienny Hartmann Tensoval Duo.