Curaprox Enzycal Zero, pasta do zębów, 75 ml

Pasta do zębów bez olejków i fluorków, zawiera 3 naturalne enzymy.

Dostępny
24,88

O produkcie: Curaprox Enzycal Zero, pasta do zębów, 75 ml

100013631

Opis

Curaprox Enzycal Zero zawiera unikalny skład, który nie zawiera żadnych fluorków, ani olejków miętowych: Pasta do zębów Enzycal Zero jest odpowiednią pastą dla osób ceniących sobie perfekcyjną higienę jamy ustnej oraz leczenie homeopatyczne.

Właściwości

Curaprox Enzycal Zero to pasta do zębów opracowana dla osób, którym zależy na perfekcyjnej higienie jamy ustnej. Produkt sprawdzi się u kobiet i mężczyzn ceniących sobie leczenie homeopatyczne. Może być stosowany u każdego bez żadnych ograniczeń wiekowych. Pasta do zębów nie zawiera szkodliwych substancji, fluorków i olejków miętowych. Bazuje na naturalnych enzymach znajdujących się w ślinie — amyloglukozydazie, glukozydazie i laktoperoksydazie. Przyczyniają się one do wzmocnienia szkliwa. Laktoperoksydaza dodatkowo wpływa na przeciwbakteryjne właściwości śliny i stymuluje jej wydzielanie.

Na zębach gromadzi się zmineralizowana płytka nazębna, tzw. kamień nazębny. Proces krystalizacji osadu rozpoczyna się po kilkudziesięciu godzinach od ostatniego mycia zębów. Wiele osób szuka więc odpowiedzi na pytanie, jak dbać o higienę jamy ustnej i jednocześnie uniknąć gromadzenia kamienia. Amyloglukozydaza, glukozydaza i laktoperoksydaza zawarte w paście naturalnie oczyszczają i wspomagają ochronę zębów przed kamieniem nazębnym. Systematyczne stosowanie produktu jest więc dobrym sposobem na utrzymanie szkliwa i dziąseł w dobrej kondycji.

Pasta Curaprox Enzycal Zero nie zawiera pieniącego się laurylosiarczanu sodu (SLS, ang. Sodium Lauryl Sulfate) znajdującego się w większości produktów do mycia zębów. Zamiast niego w składzie zastosowano alternatywny składnik o neutralnych właściwościach. Dzięki temu pasta delikatniej dba o zdrowie zębów, dziąseł i śluzówki jamy ustnej. Ma łagodny smak i nie wywołuje podrażnień czy przesuszeń. Dlatego osoby pytające jak myć zęby i poszukujące delikatnego produktu mogą rozważyć jej stosowanie. Co więcej, pasta Curaprox Enzycal Zero cechuje się niskim i całkowicie bezpiecznym współczynnikiem ścieralności szkliwa (RDA 60). Dobrze współpracuje zarówno z klasycznymi szczoteczkami manualnymi, jak i urządzeniami sonicznymi. Jest całkowicie bezpieczna.

Jak działa Curaprox Enzycal Zero?

Starannie dobrane składniki pasty do zębów zapewniają fizjologiczną ochronę jamy ustnej i pomagają w naturalny sposób usuwać zanieczyszczenia i mikroorganizmy. Wzmacniają naturalne funkcje barierowe śluzówki i zapobiegają jej wysychaniu. Nie powodują powstawania aft czy podrażnień.

Jak stosować Curaprox Enzycal Zero?

Stosuj pastę do zębów podczas codziennej higieny jamy ustnej.

Czy Curaprox Enzycal Zero jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Nie ma informacji co do ewentualnych przeciwwskazań do stosowania produktu u kobiet w ciąży.


Skład

Składniki:Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Glycerin, Steareth-30, Aroma, Titanium Dioxide, Sodium Hydrogenposphate, Carrageenan, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Thiocyanate, Glucose Oxidase, Amyloglucosidase, Lactoperoxidase.

Przeznaczenie

Przeznaczona dla wszystkich osób bez ograniczeń wiekowych.

Waga

Masa/objętość netto:75 g

Dystrybutor

CURADEN Polska Sp. z o.o.
ul. Jana Długosza 48
PL-51-162 Wrocław

Producent

CURADEN INTERNATIONAL AG

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.