D-Vitum forte Osteo, suplement diety, 60 kapsułek

Marka: D-VITUM

Suplement diety w postaci kapsułek zawierających witaminę D oraz K.

Dostępny
26,49

O produkcie: D-Vitum forte Osteo, suplement diety, 60 kapsułek

100009210

Opis

Tabletki o smaku cytrynowym.

Właściwości

Witamina D zawarta w preparacie D-Vitum forte Osteo pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu, pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Witamina D w suplementach na osteoporozę pomaga także w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Ponadto wspiera ona prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego oraz bierze udział w procesie podziału komórek.

Dodatkowo w suplemencie diety D-Vitum forte Osteo znajdują się komponenty, które wpierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu borykającego się ze skutkami osteoporozy. Witamina K pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Wapń pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Ponadto przynosi on korzyść w utrzymaniu prawidłowej neurotransmisji oraz w funkcjonowaniu enzymów trawiennych. Wapń przyczynia się także do prawidłowego krzepnięcia krwi, co jest szczególnie ważne u osób starszych, które są najbardziej narażoną na osteoporozę grupą społeczną.

Kiedy brać D-Vitum forte Osteo?

Produkt zalecany jest dla kobiet w wieku 50 lat i starszych. Suplementację D-Vitum Forte Osteo należy stosować w celu uzupełnienia diety w wapń oraz witaminy D3 i K2.

Jak długo można stosować D-Vitum forte Osteo?

Zaleca się, by przyjmować 2 tabletki dziennie suplementu diety D-Vitum fort Osteo podczas posiłku. Powinno się ssać tabletkę do całkowitego rozpuszczenia lub połknąć, popijając wodą. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Nadmierne spożycie może wywołać efekt przeczyszczający.

Jak działa D-Vitum forte Osteo?

Wapń i witamina D obecne w suplemencie diety D-Vitum forte Osteo pomagają zmniejszyć utratę minerałów kostnych u kobiet po menopauzie. Niska gęstość mineralna kości jest czynnikiem ryzyka złamań osteoporotycznych kości. Witamina D przyczynia się do utrzymania prawidłowych kości i do prawidłowego wchłaniania wapnia. Witamina K przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji kości i pełni funkcję we wbudowywaniu wapnia w strukturę kości.


Tabela

Składniki 2 tabletki % RWS*
Wapń 600 mg 75%
Witamina K2 MK7 75 µg 100%
Witamina D3 50 µg (2000 j.m.) 1000%

RWS* - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: węglan wapnia z muszli ostryg, substancja wiążąca: sorbitole, maltodekstryna, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, menachinon, cholekalcyferol, aromaty, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancja słodząca: sukraloza.


Jak stosować

Tabletkę należy ssać do całkowitego rozpuszczenia lub połknąć, popijając wodą.


Dzienne spożycie

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnie: kobiety w wieku 50 lat i starsze - 2 tabletki dziennie podczas posiłku.


Przeznaczenie

Preparat polecany jest kobietom w wieku 50 lat i starszym, w celu uzupełniania diety w wapń oraz witaminy D3 i K2.


Ostrzeżenia

W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Producent

Oleofarm

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.