D-Vitum 1000 j.m., suplement diety, aerozol, 6 ml

Marka: D-VITUM

Suplement diety w aerozolu doustnym z witaminą D dla dzieci i dorosłych.

Dostępny
22,58

O produkcie: D-Vitum 1000 j.m., suplement diety, aerozol, 6 ml

100022174

Opis

Suplement diety dla dzieci od 1. roku życia i dorosłych. Opakowanie zawiera około 100 porcji.


Właściwości

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Ponadto pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

W zależności od masy ciała suplementacja witaminą D zalecana jest w miesiącach wrzesień-kwiecień lub przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich.

Tabela

Składniki 1 naciśnięcie pompki dozującej % RWS*
Witamina D3 25 µg (1000 j.m.) 500%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składniki: Olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol (witamina D3), przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.

Jak stosować

Bezpośrednio do ust lub do posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dzieci od 1. roku życia i dorośli 1 naciśnięcie pompki dozującej jeden raz dziennie.

Przeznaczenie

Preparat polecany jest dla dzieci od 1. roku życia i dorosłych w celu uzupełniania diety w witaminę D3

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Preparat należy zużyć w ciągu trzech miesięcy od otwarcia buteleczki.

Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą. U dzieci od 1. roku życia należy stosować po konsultacji z pediatrą.

Waga

Masa/objętość netto: 6 ml

Producent

OLEOFARM
Mokronoska 8
Wrocław

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.