Dentosept A Mini, spray, 30 ml

Spray do jamy ustnej, ulga w czasie ząbkowania i przy pleśniawkach.

Dostępny
24,69

O produkcie: Dentosept A Mini, spray, 30 ml

100007749

Opis

Dentosept A Mini, spray, 30 ml to środek higieniczno-kosmetyczny zapewniający ulgę w czasie bolesnego ząbkowania, aft i pleśniawek. 


Właściwości

Dentosept A Mini to specjalistyczny spray, który pielęgnuje i zapewnia odpowiednią higienę jamy ustnej najmłodszych. Jest szczególnie przydatny w trudnych okresach tj. ząbkowanie u niemowląt, nawracające pleśniawki czy bolesne afty. Dentosept A Mini dba o śluzówkę jamy ustnej, dzięki czemu przynosi ulgę w wymienionych dolegliwościach. Przekłada się to na lepsze samopoczucie dziecka, prawidłowy apetyt i dobry humor.

Produkt posiada wygodny i łatwy w użyciu aplikator, który umożliwią szybką i dokładną aplikację Dentosept A Mini w miejsce podrażnienia. Dzięki zastosowanemu systemowi użycie sprayu nie powoduje dodatkowych podrażnień, jest higieniczna i wygodna dla rodzica. Ponadto pozwala skierować strumień substancji w konkretne miejsce – dokładnie tam, gdzie ma zadziałać i wywołać efekt terapeutyczny. Dentosept A Mini jest nie tylko skuteczny, jest również w pełni bezpieczny. Nie ma ograniczeń wiekowych w jego stosowaniu, można go aplikować już od 1. dnia życia.

Jak działa Dentosept A Mini?

Spray obfituje w wiele substancji o działaniu nawilżającym, regenerującym i ochronnym. Gliceryna nawilża i zapewnia powłokę ochronną, pantenol z witaminą B2 i B3 pielęgnują i przyspieszają regenerację nabłonka. Oktenidyna wraz z cytrynianem cynku działają antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Przeciwdziałają powstawaniu stanów zapalnych. Olejek miętowy i wyciąg eukaliptusa odświeża, oczyszcza, działa kojąco i chłodząco. Ksylitol chroni szkliwo przed rozwojem próchnicy.

Jak stosować Dentosept A Mini?

Dawkowanie sprayu Dentosept A Mini jest uzależnione od wieku dziecka:

  • dzieci poniżej 1. roku życia powinny otrzymać 1 dawkę na każdą stronę, 3 razy dziennie,
  • dzieci od 1 do 3 lat powinny dostać 1 dawkę na każdą stronę, 3-4 razy dziennie,
  • 4-12 lat – 2 dawki na każdą stronę, 3-4 razy dziennie,
  • dzieci powyżej 12 lat oraz dorośli – 3 dawki na każda stronę, do 5 razy dziennie.

Przez ok. 15 minut po zastosowaniu preparatu nie należy nic jeść ani pić. Sprayu nie należy podawać dziecku leżącemu, najlepiej aplikować w pozycji półsiedzącej lub pionowej. Nie wolno wkładać całego aplikatora do buzi, trzeba precyzyjnie nakierować końcówkę w miejsce podrażnienia. Unikać dostania się preparatu do gardła.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Dentosept A Mini?

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Dentosept A Mini jest nadwrażliwość lub nietolerancja na którykolwiek składnik produktu. W razie pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości należy natychmiast zaprzestać jego stosowania oraz przepłukać usta wodą.


Skład INCI

Aqua, Propylene Glycol, Xylitol, Glycerin, Panthenol, Ethylhexyglycerin, Laureth-9, Poloxamer-188, PEG-35 CastorOil, Sodium Ascorbate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Saccharin, Octenidine HCI, Menthol, Mentha Piperita Oil, Eucalyptol, Zinc Citrate, Riboflavin, Niacinamide, Aroma.

Jak stosować

Poniżej 1 roku - 1 doza na każdą stronę dziąseł do 3 x dziennie

1 rok - 3 lata - 1 doza na każdą stronę dziąseł do 3-4 x dziennie

4 lata - 12 lat - 2 dozy na każdą stronę dziąseł do 3-4 x dziennie

powyżej 12 lat - 3 dozy na każdą stronę dziąseł do 5 x dziennie

Przez ok. 15 minut po zastosowaniu nie spożywać posiłków ani napojów.


Przeznaczenie

Od pierwszych dni życia. Może być bezpiecznie stosowany przez kobiety od pierwszych tygodni ciąży. Bezpieczny dla diabetyków. 


Ostrzeżenia

Uwaga: nie aplikować leżącemu dziecku. Stosować, gdy dziecko jest w pozycji półsiedzącej lub pionowej. Nie wkładać całego aplikatora do buzi, precyzyjnie dozować w miejscu dziąseł dziecka, unikać dostania się do gardła. W razie wystąpienia nietolerancji na którykolwiek ze składników, zaprzestać stosowania , przepłukać jamę ustną wodą.  


Pojemność

30 ml netto


Uwagi

Dentosept A Mini może być bezpiecznie stosowany przez kobiety od pierwszych tygodni ciąży.
Dentosept A Mini jest bezpieczny dla diabetyków.
Produkt przebadany dermatologicznie.

Producent

Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą 


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.