Ectimer, woda morska z ektoiną, 100 ml

  • Woda morska z ektoiną, objętość wody w produkcie: 100 mililitrów.
Dostępny
26,92

O produkcie: Ectimer, woda morska z ektoiną, 100 ml

100009815

Opis

Spray do nosa  z ektoiną.


Właściwości

Ectimer to hipertoniczny roztwór ze składnikami, które pomagają oczyścić jamę nosową, nawilżyć ją i zabezpieczyć przed wysychaniem. Wspierają walkę z obrzękiem błony śluzowej, ułatwiając swobodne oddychanie. Produkt może być stosowany w celu redukcji niekorzystnego wpływu alergenów i zanieczyszczeń powietrza na śluzówkę. Składniki w nim zawarte pomagają przyspieszyć regenerację tkanek.

  • Ektoina – to naturalna cząsteczka występująca w przyrodzie, która wspiera ochronę komórek. Pomaga zmniejszyć obrzęk błony śluzowej i ułatwić oddychanie.
  • Woda morska – pomaga oczyścić śluzówkę nosa i ją nawilżyć.

Preparat Ectimer nie zawiera konserwantów, barwników i substancji zapachowych. Może być stosowany również w przypadku dzieci i niemowląt od 1. miesiąca życia. Jest odpowiedni dla osób, które mają bardzo wrażliwą śluzówkę. Preparat może być aplikowany pod dowolnym kątem – końcówka jest dostosowana do potrzeb delikatnych nosów. Każda butelka powinna być stosowana wyłącznie przez jedną osobę.

Jak często stosować Ectimer?

Preparat Ectimer może być stosowany codziennie – zwykle 2-6 razy w ciągu dnia, chyba że lekarz zaleci inną częstotliwość.

Kiedy stosować Ectimer?

Ectimer może być stosowany w przypadku takich problemów, jak nieżyt nosa czy zapalenie zatok. Zawiera składniki, które wspierają walkę ze stanami zapalnymi i pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji.

Z czym nie łączyć Ectimer?

Producent nie wskazuje potencjalnych reakcji pomiędzy preparatem Ectimer a innymi produktami.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie Ectimer?

Producent informuje, że dotychczas nie odnotowano regularnie występujących lub utrzymujących się skutków ubocznych. W razie ich pojawienia się należy skontaktować się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Ectimer?

Preparat nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na ektoinę lub inne składniki znajdujące się w produkcie. W razie zauważenia reakcji alergicznej należy zaprzestać przyjmowania wyrobu.


Skład

ektoina (Ectoin), woda morska, woda oczyszczona

Jak stosować

O ile lekarz nie zaleci inaczej aplikować 2-6 razy dziennie do każdego otworu nosowego.

Przeznaczenie

Profilaktyka i wspomaganie leczenia objawów nieżytu nosa i zapalenia zatok.

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.