ELGYDIUM Sensitive, pasta do zębów w postaci żelu, 75ml

Dostępny
14,21

O produkcie: ELGYDIUM Sensitive, pasta do zębów w postaci żelu, 75ml

100022845

Opis

ELGYDIUM Sensitive, pasta do zębów w postaci żelu.


Właściwości

Nadwrażliwość zębów najczęściej wynika z recesji dziąseł lub zużycia szkliwa. Dolegliwość nasila się np. na skutek nieprawidłowego szczotkowania, używania za twardej szczoteczki lub pasty o zbyt wysokiej ścieralności. Odpowiednia higiena jamy ustnej to sposób na zredukowanie dyskomfortu i ostrego bólu zębów podczas narażenia na kontakt z ciepłym czy zimnym pokarmem. Pasta ELGYDIUM Sensitive to produkt o niskiej ścieralności stworzony z myślą o osobach mających wrażliwe zęby. Dzięki zawartości starannie dobranych składników łagodzi nadwrażliwość podczas spożywania gorących, zimnych, kwaśnych czy słodkich potraw.

Pasta ELGYDIUM Sensitive delikatnie pielęgnuje całą jamę ustną podczas mycia zębów po każdym posiłku. Dokładnie wnika w przestrzenie międzyzębowe, wgłębienia i brzegi dziąseł dla jeszcze lepszej skuteczności. Po dwóch tygodniach regularnego stosowania pasty ELGYDIUM Sensitive nadwrażliwość zębów zmniejsza się o 24,5%, a po miesiącu – aż o 67,9%*.

W paście ELGYDIUM Sensitive znajduje się opatentowany składnik Flurinol (fluorowodorek nikometanolu). Jest to wysoce skuteczna postać floru — aminofluorek II generacji. Substancja ta znacznie lepiej wiąże się ze szkliwem niż tradycyjnie stosowane fluorki mineralne. Remineralizuje i wzmacnia szkliwo, jednocześnie wspomagając ochronę przed działaniem kwasów będących przyczyną próchnicy.

Pasta do zębów ELGYDIUM Sensitive zawiera również chlorheksydynę. Jest to substancja o właściwościach antyseptycznych powszechnie wykorzystywana w stomatologii. Chlorheksydyna znajduje zastosowanie m.in. w profilaktyce i leczeniu próchnicy, chorób przyzębia oraz podczas zabiegów higienizacyjnych i chirurgicznych.

Formuła ELGYDIUM Sensitive zawiera 97% składników pochodzenia naturalnego. Pasta została wyprodukowana w fabryce spełniającej francuskie normy społeczne. Ma certyfikat ORIGINE France Garantie, który jest przyznawany przez niezależną jednostkę certyfikującą i potwierdza francuskie pochodzenie produktu. Opakowanie ELGYDIUM Sensitive zawiera głównie materiały nadające się do recyklingu.

Jak działa pasta do zębów ELGYDIUM Sensitive?

Mycie zębów pastą ELGYDIUM Sensitive pozwala uzyskać długotrwałe uczucie świeżości. Produkt zapewnia odpowiednią pielęgnację wrażliwym zębom. Dzięki żelowej konsystencji i miętowemu aromatowi zwiększa komfort w jamie ustnej.

Kiedy stosować pastę do zębów ELGYDIUM Sensitive?

Pasta jest odpowiednia dla dorosłych i nastolatków od 12. roku życia. Możesz stosować ją codziennie, do regularnego mycia zębów.

*https://www.pierrefabre-oralcare.com/pl-pl/p/elgydium-sensitive-pasta-do-zebow-w-formie-zelu-3577056023675-808759b4


Skład INCI

Składniki: Hydrogenated Starch Hydrolysate, Aqua, Hydrated Silica, Sodium Lauryl Sulfate, Aroma, CI 42051, CI 47005, Benzyl Alcohol, Cellulose Gum, Chlorhexidine Digluconate, Limonene, Nicotinyl Alcohol HF, Sodium Carbonate, Sodium Chloride, Sodium Saccharin, Sodium Sulfate.

Jak stosować

Stosować 2 lub 3 razy dziennie. Zaleca się szczotkowanie zębów po każdym posiłku, przy użyciu miękkiej szczoteczki, np. szczoteczki ELGYDIUM Sensitive.


Ostrzeżenia

Dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Pojemność

Pojemność netto: 75ml.

Producent

Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o. o.
ul. Belwederska 20/22
00-762 Warszawa

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.