Eludril Classic, płyn do płukania jamy ustnej, 200 ml

Marka: ELUDRIL

Dwuskładnikowy płyn do płukania jamy ustnej, odświeżający, łagodzący.

Dostępny
19,59

O produkcie: Eludril Classic, płyn do płukania jamy ustnej, 200 ml

100019578

Opis

EludrilCLASSIC dzięki połączeniu dwóch składników, oczyszczającego 0,1% diglikonianu chlorheksydyny i 0,5% chlolrobutanolu, ma podwójne działanie:
- Ogranicza powstawanie płytki nazębnej
- Łagodzi podrażnienia dziąseł

Właściwości

Eludril Classic to płyn do płukania jamy ustnej wspierający higienę przy podrażnieniach dziąseł i w trakcie leczenia stomatologicznego. Jest odpowiednim produktem dla użytkowników aparatów ortodontycznych, implantów i protez. Mogą stosować go osoby dorosłe i dzieci powyżej 6. roku życia. Eludril skutecznie pomaga zapobiegać powstawaniu płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Zawiera 0,1% diglikonianu chlorheksydyny i 0,5% chlorobutanolu. Substancje kompleksowo oczyszczają nawet trudno dostępne miejsca w jamie ustnej.

Eludril wspomaga proces gojenia się dziąseł przy podrażnieniach i po leczeniu stomatologicznym. Można stosować go również do oczyszczania protez. Produkt poprawi ponadto skuteczność szczotkowania zębów. Wskazaniami do stosowania płynu Eludril są krwawienie i bolesność dziąseł oraz dyskomfort związany z tymi dolegliwościami. Po preparat można sięgać również przy paradontozie, nadmiernym odkładaniu się płytki i kamienia nazębnego czy podrażnieniach i otarciach spowodowanych przez noszenie protezy zębowej.

Co ważne, płyn Eludril przebadano pod kontrolą odontologiczną i pediatryczną. Skuteczność stosowania produktu została potwierdzona klinicznie. Należy pamiętać, że preparat Eludril jest przeznaczony do rozcieńczania. Przekłada się to na zwiększoną wydajność jednego opakowania. Stosowanie płynu Eludril po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej rekomendują stomatolodzy.

Eludril Classic – jaki ma skład?

Eludril w wariancie CLASSIC ma unikalną, opatentowaną formułę. Niezmiennie od przeszło 50 lat produkt zawiera chlorheksydynę wykazującą właściwości antyseptyczne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Substancja zmniejsza również płytkę nazębną. W płynie Eludril zawarty jest ponadto chlorobutanol – substancja o działaniu miejscowo znieczulającym.Chlorobutanol wzmacnia też działanie chlorheksydyny.

Kiedy stosować Eludril Classic?

Eludril Classic może uzupełniać leczenie implantologiczne, periodontologiczne oraz chirurgiczne w obrębie jamy ustnej. To również efektywne wsparcie regeneracji dziąseł i leczenia chorób przyzębia. Eludril można stosować przed i po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej takich jak wyrwanie zęba, usunięcie kamienia nazębnego i złogów nazębnych czy po zabiegu wszczepienia implantów. Produkt zadziała odkażająco również przy infekcjach gardła i jamy ustnej. Eludril można używać także przy podrażnieniu dziąseł związanym z noszeniem protez zębowych. Płyn przyspieszy gojenie się ran i owrzodzeń powstałych na błonie śluzowej.

Eludril Classic po wyrwaniu zęba – czy można stosować?

W dniu zabiegu nie wolno niczym płukać jamy ustnej, aby nie uszkodzić powstającego skrzepu, który jest naturalnym opatrunkiem po ekstrakcji. W kolejnych dniach po wyrwaniu zęba można delikatnie płukać usta, używając płynu Eludril Classic. Preparat zdezynfekuje ranę po zabiegu i pomoże pozbyć się nadmiaru bakterii. Chlorhexydyna i inne substancje zawarte w płynie wspierają także leczenie stanów zapalnych i ograniczają tworzenie się płytki bakteryjnej.

Właściwości

Dzięki połączeniu dwóch składników, oczyszczającego 0,1% diglikonianu chlorheksydyny i 0,5% chlolrobutanolu, płyn ma podwójne działanie:

  • Ogranicza powstawanie płytki nazębnej
  • Łagodzi podrażnienia dziąseł

Produkt może być stosowany jako uzupełnienie leczenia periodontologicznego i implantologicznego, a także u osób noszących uzupełnienia protetyczne lub implanty. Skuteczność płynu do płukania jamy ustnej potwierdzono klinicznie.


Skład INCI

Glycerin, Alcohol, Aqua, Aroma, CI 16255, Chlorhexidine Digluconate, Chlorobutanol, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Limonene, Menthol.

Jak stosować

Stosować rano i wieczorem po szczotkowaniu zębów. Zaleca się stosować Eludril CLASSIC przez okres 15 dni.

Dorośli: odmierzyć 15 ml roztworu do miarki i uzupełnić ciepłą wodą do poziomu górnej kreski.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: odmierzyć 10 ml roztworu do miarki i uzupełnić ciepłą wodą do poziomu górnej kreski.

Przeznaczenie

Eludril CLASSIC może być stosowany jako uzupełnienie leczenia periodontologicznego i implantologicznego, a także u osób noszących uzupełnienia protetyczne lub implanty. 

Ostrzeżenia

Nie połykać.
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Przechowywać poza zasięgiem dzieci.
Długotrwałe stosowanie może sporadycznie powodować brunatne przebarwienia zębów i języka, które znikają podczas szczotkowania.
W niektórych przypadkach może wystąpić zmiana smaku, która na ogół ustępuje po pewnym czasie stosowania płynu.
Zawiera Chlorobutanol. Zawiera alkohol (43% v/v).

Pojemność

Objętość netto 200 ml.

Producent

Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o. o.
ul. Belwederska 20/22,
00-762 Warszawa  


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.