Sachol żel stomatologiczny Cholini salicylas + Cetalkonii chloridum ( 87,1 mg + 0,1 mg )/g, 10 g

Marka: SACHOL
Dostępny
18,53
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100004903

Lek wykazuje połączone działanie składników: przeciwzapalne, przeciwbólowe i odkażające miejscowo.

Ciąża

Stosowanie w okresie ciąży wyłącznie na zlecenie lekarza. Pochodne kwasu salicylowego są wydzielane z mlekiem kobiecym i nie zaleca się ich stosowania w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Nanosić niewielką ilość żelu na chorobowo zmienione miejsce, lekko wcierać przez około 2 minuty. Stosować 2-3 razy na dobę. Przez około pół godziny po zastosowaniu żelu nie pić i nie przyjmować żadnych pokarmów.

Dystrybutor

PharmaSwiss Ceska republika s.r.o.
Jankovcova 1569/2c
170 00 Praga 7

Skutki uboczne

Jak każdy lek, ten może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. Do działań tych należy krótkotrwałe, przemijające pieczenie.

Działanie

Główny składnik leku - choliny salicylan działa miejscowo przeciwzapalnie i słabo przeciwbólowo. Cetalkoniowy chlorek wzmacnia działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne leku. Występujące w podłożu bakteriostatyki: metylu parahydroksybenzoesan w stężeniach zawartych w leku wykazują działanie odkażające. Po zastosowaniu, żel utrzymuje się przez kilka minut na powierzchni błony śluzowej jamy ustnej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa SA

Przeciwwskazania

Nie stosować:
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na salicylany, cetalkoniowy chlorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Sachol żel stomatologiczny,
- u dzieci poniżej 3 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są choliny salicylan i cetalkoniowy chlorek. 1 g żelu zawiera 87,1 mg salicylanu choliny i 0,1 mg cetalkoniowego chlorku.
Inne składniki leku to hydroksyetyloceluloza, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, glicerol, olejek anyżowy, etynol 96%, woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach, które pacjent przyjmuje, przyjmował lub zamierza przyjmować w najbliższej przyszłości.

Stosowanie leku u dzieci

Stosować od 3 lat.

Wskazania

- stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej,
- nadżerki i owrzodzenia jamy ustnej,
- zapalenie dziąseł,
- choroby przyzębia.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.