Espumisan 100 mg/ml, krople doustne, 30 ml

Dostępny
18,28
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100002002

Espumisan 100 mg/ml stosuje się w leczeniu objawowym wzdęć (gromadzenie się gazów) u wszystkich grup wiekowych.

Działanie

Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie.

Wskazania

Espumisan 100 mg/ml stosuje się w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów np. wzdęć lub nasilone go powstawania gazów w przewodzie pokarmowym w okresie pooperacyjnym, wspomagająco w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (np. badań radiologicznych i ultrasonograficznych oraz badań endoskopowych, jako dodatek do zawiesiny środka kontrastowego)

Przeciwwskazania

Nie stosować leku w przypadku alergii (nadwrażliwości) na substancję czynną - symetykon lub na którąkolwiek z pozostałych substancji pomocniczych leku Espumisan 100 mg/ml.

Dawkowanie

Lek Espumisan 100 mg/ml może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku, w razie konieczności, również przed snem.

Skutki uboczne

Dotychczas nie odnotowano wystąpienia żadnych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku Espumisan 100 mg/ml.

Skład

1 ml emulsji do stosowania doustnego zawiera 100 mg symetykonu. Inne składniki leku to: Makrogolu stearynian, glicerolu monostearynian 40-55, kwas sorbinowy, sodu wodorotlenek (do dostosowania pH), acesulfam potasowy, sodu chlorek, sorbitol ciekły (niekrystalizujący) (E 420), karbomer, sodu cytrynian, aromat bananowy, woda oczyszczona

Producent

BERLIN-CHEMIE MENARINI

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.