Essentiale Forte 300 mg, 50 kapsułek

Dostępny
27,00

Klienci kupili również

O produkcie: Essentiale Forte 300 mg, 50 kapsułek

100002014

Opis

Nazwa Essentiale Forte 
Nazwa międzynarodowa Phospholipidum
Dawka 300 mg
Postać kapsułki
Wielkość opakowania 50 kapsułek
Działanie/właściwości
  • ochrona wątroby,
  • reneracja wątroby,

Essentiale Forte 300 mg, 50 kapsułek jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby.


Działanie

Essentiale Forte zawiera niezbędne fosfolipidy (Phospholipidum essentiale), które są estrami glicerolowymi kwasu cholinofosforowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych: linolowego, linolenowego i oleinowego.

Fosfolipidy te ze względu na zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w łańcuchach bocznych nie mogą być syntezowane w organizmie.

Fosfolipidy zawarte w Essentiale Forte po dostaniu się do wątroby są wbudowywane w błony komórek wątrobowych. Powoduje to uzupełnienie istniejących ubytków powstałych wskutek procesu chorobowego oraz szybszą regenerację uszkodzonych komórek wątrobowych.

Fosfolipidy Essentiale Fortesą hamują procesy włóknienia w wątrobie poprzez zmniejszenie produkcji kolagenu i zwiększenie aktywności rozkładającego go enzymu - kolagenazy.

Fosfolipidy obok kwasów żółciowych odgrywają ważną rolę w trawieniu tłuszczów i wchłanianiu się rozpuszczonych w nich witamin.


Wskazania

Essentiale Forte zmniejsza subiektywne dolegliwości pacjenta takie jak: brak apetytu, wrażenie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.


Przeciwwskazania

Uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku Essentiale Forte. Ze względu na zawartość oleju sojowego lek może powodować ciężkie reakcje alergiczne.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Essentiale Forte należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

  • Stosowanie leku Essentiale Forte nie może zastąpić wykluczenia z diety substancji szkodliwych, które wywołują uszkodzenie wątroby (np. alkoholu).
  • W przewlekłym zapaleniu wątroby stosowanie leczenia wspomagającego lekiem Essentiale Forte jest uzasadnione tylko, gdy w trakcie terapii pacjent odczuwa poprawę ogólnego samopoczucia.

Jeśli po upływie 7 dni stosowania leku Essentiale Forte nie nastąpiła poprawa, pacjent czuje się gorzej, objawy uległy nasileniu lub wystąpiły inne niespecyficzne objawy, należy zwrócić się do lekarza.


Przyjmowanie innych leków

Przed jednoczesnym zastosowaniem leku Essentiale Forte ze środkami przeciwzakrzepowymi należy poradzić się lekarza. 


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Essentiale Forte.
Nasiona sojowe są często składnikiem pożywienia, jak dotąd nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na przebieg ciąży podczas ich stosowania. Nie przeprowadzono jednak wystarczających badań. W związku z powyższym, stosowanie leku Essentiale Forte w czasie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.


Dawkowanie

Lek Essentiale Forte należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 kapsułki 3 razy na dobę.

Kapsułki Essentiale Forte należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając, np. szklanką wody).
Zasadniczo, nie ma ograniczeń czasowych co do czasu stosowania leku Essentiale Forte, jednakże zalecany czas trwania leczenia powinien wynosić co najmniej 1-3 miesięcy.

Długość leczenia lekiem Essentiale Forte może być także ustalona indywidualnie przez lekarza.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Essentiale Forte może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstość nieznana (częstość występowania nie może być określona na podstawie dostępnych danych): może wystąpić reakcja alergiczna, taka jak rumień, wysypka, pokrzywka, świąd, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, np. nudności, luźne stolce, biegunka, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.


Skład

Substancja czynna leku Essentiale Forte: Fosfolipidy z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylocholinę 300 mg).
Substancja pomocnicza leku Essentiale Forte: Rafinowany olej sojowy, uwodorniony olej rycynowy, uwodornione glicerydy pochodzenia roślinnego (Witepsol W 35), trójglicerydy wyższych kwasów tłuszczowych (Witepsol S 55), etanol, etylowanilina, p-metoksyacetofenon, α-tokoferol.
Otoczka: żelatyna, tlenek żelaza czerwony E172, tlenek żelaza czarny E172, tlenek żelaza żółty E172, tytanu dwutlenek E171, sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona.


Producent

Opella Healthcare Poland Sp. z o.o.
Oddział w Rzeszowie
ul. Lubelska 52
35-233 Rzeszów


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.